3 tutsak hak ihlallerine karşı açlık grevinde

featured
service

Haber Merkezi: İzmir Buca Kırıklar Hapishanesi’nde 3 tutsak maruz kaldıkları keyfi uygulamalara ve hak ihlallerine karşı 10 gündür açlık grevinde.

İzmir Buca Kırıklar Hapishanesi’nde tutulan Abdullah Günay, ailesiyle yaptığı haftalık telefon görüşmesinde yaşadığı hak ihlallerini anlattı.

Annesi Besna Günay’a, Edirne Hapishanesi’nden Kırıklar Hapishanesi’ne tayin edilen yeni müdür Haydar Ali Ak tarafından tehdit edildiğini anlatan Günay, “Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde 4 yıl önce benim onu tehdit ettiğimi söyleyerek, beni mahkemeye veren Edirne Hapishanesi müdürü Haydar, şimdi İzmir Buca Kırıklar Hapishanesi müdürü oldu. Bana, ‘Seni Edirne’den nasıl sürgün ettiysem buradan da süreceğim’ diyor. 2 aydır sorun yaşıyoruz. 2 arkadaşımızı alıp, başka koğuşlara götürdüler. Yanımıza getirilmesi için ses çıkarma eylemi yaptık. Arkadaşımızı koğuşumuza getirmeleri için 10 gündür açlık grevindeyiz. Benimle birlikte 2 arkadaş daha açlık grevinde. Tek kişilik hücrelere konduk. Talebimiz karşılanana kadar devam edeceğiz” diye aktardı. 

Anne Günay, oğlunun 23 yıldır hapishanede tutulduğunu, ciddi işkencelere maruz kaldığını ve kendisine “pişmanlık” dayatıldığını belirterek, baskıların son bulmasını istedi. Oğlunun ve tutukluların başına gelebilecek herhangi bir olumsuz durumun sorumlusunun hapishane müdürü ve Adalet Bakanı olacağını ifade eden Günay, hak ihlallerinin sonlandırılmasını istedi. (MA)

3 tutsak hak ihlallerine karşı açlık grevinde

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin