1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Açlık grevindeki Michailidis için yürüyenlere polis saldırısı

Açlık grevindeki Michailidis için yürüyenlere polis saldırısı

featured
service

Yunanistan’da Malandrinos Hapishanesi’nde 23 Mayıs’tan beri açlık grevinde olan anarşist mahpus Giannis Michailidis için Syntagma Meydanı’nda yürüyüşe geçen kitleye polis tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı.

Yasal olarak hak ettiği şartlı tahliyeye dair talebinin reddedilmesi nedeniyle başladığı açlık grevinin 69. gününde olan anarşist mahpus Giannis Michailidis ile dayanışma amacıyla dün akşam (29 Temmuz) Atina’da düzenlenen yürüyüşe polis saldırdı.

Lamia Temyiz Mahkemesi’nin Michailidis’in tahliye talebini reddetmesine tepki gösteren kitle, Atina’da şehir merkezinde toplanarak Syntagma Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Polis saldırısında yaralananlar oldu.

Michailidis’in sağlık durumu

İki aydır tahliye talebiyle açlık grevinde olan Michailidis’in sağlık durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor. Michailidis, hipoglisemik koma ve böbrek yetmezliği tehlikesiyle karşı karşıya.

Cezaevinde sekiz yıldır tutulan ve verilen 20 yıllık hapis cezasının beşte üçünü tamamladığı için şartlı tahliye koşulları oluşan Michailidis’in şartlı tahliye, eğitim-sınav ve sağlığa erişim hakkı engelleniyor.

Michailidis’in tahliyesi için devam eden eylemler, Yunanistan dışında İspanya, Almanya ve İtalya’da da sürüyor.

Kaynak:bianet.org

(TY)

Açlık grevindeki Michailidis için yürüyenlere polis saldırısı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin