Ağır hasta tutsaklardan Ali Osman Köse için eylem 

featured
service

Haber Merkezi: Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD), ağır hasta tutsak Ali Osman Köse’nin serbest bırakılması için İstanbul Adliyesi önünde açıklama yaptı.

Ali Osman Köse, 37 yıldır tutuklu ve çeşitli sağlık problemleri yaşıyor. 64 yaşındaki Köse’ye, kanser olmasına rağmen Adli Tıp Kurumu (ATK) “cezaevinde kalabilir” raporu verdi. Tutukluluk süresinin 21 yılını tek başına hücrede geçiren Köse, son 9 ay içinde önce nörolojik sorunlar, ardından dolaşım sistemi hastalıkları meydana gelmiş, sevk edildiği hastanede de Covid-19’a yakalanmıştı. Tek başına hapishanede yaşamını sürdüremeyen Köse’nin ayrıca hipertansiyon, işitme kaybı, miyop gibi sağlık sorunları da bulunmakta.

“Ali Osman Köse’nin serbest bırakılsın, hasta tutsaklara özgürlük” yazılı pankartla Çağlayan Meydanında yapılan açıklamada TAYAD, geçen hafta Tekirdağ İnfaz Hakimliği’nin avukatlarının Köse için yaptığı tahliye başvurusunu reddettiğini duyurdu. 

TAYAD, “Ali Osman Köse’yi hasta eden tecrit hücrelerinizdir” dedi ve ağır hasta tutsak Ali Osman Köse’nin derhal serbest bırakılmasını istedi. 

Ağır hasta tutsaklardan Ali Osman Köse için eylem 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin