1. Haberler
  2. 5KITA
  3. Almanya Lufthansa’ da Grev

Almanya Lufthansa’ da Grev

featured
service

Frankfurt, Münih, Stuttgart ve birçok hava alanında yer personelinin greve gittiği Almanya’da hava ulaşımı felç oldu.

Bir günlük uyarı grevinin Lufthansa’ya maliyeti sadece 1160 uçuşun 725 inin iptal edilmesi değil. Die Welle nin haberine göre tatil sezonunda gündeme gelen uyarı grevinin Lufthansa yetkilileri, tatil nedeniyle uçuş yapacakların mağdur olmalarını üzücü bulduklarını belirttiler.

Grevi orantısız ve gereksiz güç kullanımı olarak niteleyen Lufthansanın yer personelinin sayısal yetersizlik yada aşırı kär hırsı nedeniyle yoğun çalıştırılması üzerine gelişen uyarı grevinde ki işçiler için tam zamanlı iş sözleşmeleri, ücretler ve çalışma koşullarında iyileştirmeye dönük ne gibi bir politika izleyeceklerine dair bir açıklama gelmedi.

Firma ile sendikanın görüşmelerde taleplerde uzlaşma sağlayamaması üzerine gündeme gelen grevin mali faturası grevin Cumartesi gününe kadar uzatılması halinde krizin derinleşmesi acil çözümlerden kaçınılması halinde Lufthansa’nın milyarlarca euro ya varan zarar ve prestij kaybına uğraması handikapını taşıyor. Germanwings ve Allitalya işçilerinin de bu halkaya eklenmesi ile İşçi sınıfı ve ulaşım tekelleri arasında ki mücadele de yazın oldukça sıcak geçeceğini gösteriyor.

Almanya Lufthansa’ da Grev

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin