1. Haberler
  2. EMEK
  3. Ankarada’ki Adalet Nöbetinde ki Kesk Üyelerine Polis Saldırdı

Ankarada’ki Adalet Nöbetinde ki Kesk Üyelerine Polis Saldırdı

featured
service

Ankara’da dün Adalet Nöbeti’ni İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yaparak sonlandırmak isteyen KESK üyelerine polis saldırdı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu, ülkede gittikçe artan hukuksuzluklara karşı “OHAL sürüyor, adaletsizlik büyüyor” diyerek bir haftadır Adalet Nöbeti’nde.

Dün adalet nöbeti İnsan Hakları Anıtı önünde yapılacak açıklamayla nöbet sona erdirilecekti.

KESK Genel Merkez önünde toplanan çok sayıda kişi, İnsan Hakları Anıtı önüne yürümek istedi. Polis, yürüyüş başlamadan KESK’lileri ablukaya aldı.

Sloganlarla ablukaya ve engellemeye tepki gösterenlere polis plastik mermi ve biber gazıyla saldırdı. Bina içine sıkışanlar arasında fenalaşanlar oldu.

Biber gazının etkisiyle genel merkez binasına girmek zorunda kalan KESK üyeleri, saat 19.00’da Genel Merkez önünde basın açıklaması yapmaya karar verdi. “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Baskılar bizi yıldıramaz ve “Emekçiye değil çetelere barikat” sloganlarının atıldığı açıklamaya Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) temsilcilerinin yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile çok sayıda siyasi parti yöneticisi katıldı.

Açıklama sırasında yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, açıklamayı takip etmek isteyen yurttaşları engelleyerek alandan uzaklaştırdı.

Açıklamada söz alan KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal, Ankara Emniyeti ve Valiliğe tepki göstererek, “Bugün Ankara Emniyeti hukuksuz bir şekilde KESK binasının önünde üyelere saldırmışsa da biz yine de kendileriyle hukuken mücadele vereceğiz” dedi.

Öte yandan birçok ilde KESK tarafından başlatılan Adalet Nöbetleri devam etti.

Kaynak: sendika.org

Fotoğraf:mezopotamya ajansı

Ankarada’ki Adalet Nöbetinde ki Kesk Üyelerine Polis Saldırdı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin