Antalya S Tipi Hapishanesindeki tutsaklar: İdare provakasyon peşinde

featured
service

Haber Merkezi: Antalya S Tipi Kapalı Hapishanesi’ndeki tutsaklar, idarenin provokasyonlarına karşı insan hakları savunucuları ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nu hapishanede incelemelerde bulunmasını istedi. 

Hak savunucuları tarafından “yeni tecrit alanları” olarak nitelendirilen S Tipi Kapalı Hapishaneleri, kuruldukları günden bu yana yaşanan hak ihlalleriyle kamuoyunun gündeminde.  Bunlardan biri olan Antalya S Tipi Kapalı Hapishanesi’nde de tutsaklar, idarenin keyfi uygulamalarına karşı mücadele veriyor.

Aileleri aracılığıyla maruz kaldıklarını kamuoyuyla paylaşan tutsaklar, gardiyanların koğuş dışında koridorda sayım dayatmasında bulunduğunu belirterek, “Koğuşlarımız birbirinden ayrılıp aramıza DAİŞ ve FETÖ’den tutuklu ile hükümlüler getiriliyor. Bu bir provokasyondur. Buna karşı 4 gündür slogan ve kapı vurma eylemi gerçekleştiriyoruz. Cezaevi idaresi ciddi provokasyon ve baskı yöntemlerine başvurmuş bulunmaktadır. Bu uygulamalara son verilmezse değişik direniş yollarına başvuracağız. Tüm insan hakları savunucularını ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bir an önce Antalya S Tipi’nde inceleme ve ziyaretlerde bulunması gerekir” çağrısında bulundu. 

Antalya S Tipi Hapishanesindeki tutsaklar: İdare provakasyon peşinde

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin