Antalya’da zamlar protesto edildi: Kaşıkla veriyor, kepçeyle geri alıyorlar

featured
service

Haber Merkezi: Antalya’da art arda yapılan zamlar protesto edildi. Basın açıklamasında, “Emeğiyle geçinen milyonlarca yurttaşımızın temsilcisi ve sesi olarak bizler halkın yoksullaştırılmasına, sefalete sürüklenmesine, ülke kaynaklarının tüketilmesine izin vermeyeceğiz” denildi.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Attalos Meydanı’nda yaptıkları basın açıklamasıyla zamları protesto etti. Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada yurttaşlar, yanlarında getirdikleri mum ve gaz lambaları ile zamları protesto etti.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını, Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Ayar okudu. Ayar, ülke tarihinin en derin siyasal ve ekonomik krizlerinden birini yaşandığını ve tüm ürünlere gelen zamların emeğiyle geçinen geniş toplum kesimlerinin hayatlarını sürdürülemez hale getirdiğini söyledi. Ayar, “İktidarsa bu sesi duymak istemiyor, çünkü iktidarın safı halkın yanı değil yandaş müteahhitlerin ve sermaye sınıfının yanıdır. Buradan iktidar bir kere daha sesleniyoruz ekonomik krizi yok saymaktan ve bu krizin faturasını halkın sırtına yıkmaya çalışmaktan vazgeçin” dedi.

Ayar yurttaşlar adına taleplerini ise şöyle sıraladı:

“* Başta gıda ürünleri olmak üzere elektrik, doğalgaz, akaryakıt, ulaşım gibi temel ihtiyaç kalemlerine yapılan zamlar geri alınmalı, vergiler düşürülmelidir. Enerji dağıtım şirketleri kamulaştırılmalıdır.

* Krizde işini kaybeden, geliri azalan tüm kesimlere doğrudan gelir desteği sağlanmalıdır.

* İşten çıkarmalar yasaklanmalıdır.

* Çalışma koşulları düzeltilmeli, emekçilerin sağlıklı ve güvenli koşullarda, güvenceli olarak çalışması için önlemler alınmalıdır.

*  Yoksulluk sınırının altında yaşayan kesimlerin temel gereksinimleri karşılanmalıdır.

* Hayat tarzına müdahale aracına dönüşen özel tüketim vergileri kaldırılmalıdır.

*  Yandaş şirketlere yapılan dövize endeksli garantili ödemeler iptal edilmelidir. Emeğiyle geçinen milyonlarca yurttaşımızın temsilcisi ve sesi olarak bizler halkın yoksullaştırılmasına, sefalete sürüklenmesine, ülke kaynaklarının tüketilmesine izin vermeyeceğiz. İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret, insanca yaşayabileceğimiz koşullar ve demokratik bir Türkiye için taleplerimizin takipçisi olmaya ve birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Antalya’da zamlar protesto edildi: Kaşıkla veriyor, kepçeyle geri alıyorlar

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin