1. Haberler
  2. ARŞİV YAZILARI
  3. Batman ve Mardin’de gözaltı terörü: Ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı

Batman ve Mardin’de gözaltı terörü: Ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı

featured
service

Haber Merkezi: Batman ve Mardin’de yapılan ev baskılarında HDP’li eşbaşkanlar ve Süryani dernek başkanlarının da aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı. 

Batman’ın Kozluk ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Eşbaşkanı Berjin Altan ve yönetici Mehmet Baz ile Kozluk Belediyesi Meclis Üyesi İmadeddin Dinler, hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan HDP’liler, Kozluk Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. 

Mardin’de ise Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Demokratik Toplum Kongresi (DTK) faaliyetleri nedeniyle yürütülen bir soruşturma kapsamında Kızıltepe, Midyat, Derik, Mazıdağı ve Ömerli ilçelerinde çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yapılan ev baskınlarında HDP Derik İlçe Eşbaşkanı Selma Özcan, parti yöneticileri Şenol Şan, Tevfik Akyol, Dersim Yavuz ve soyismi öğrenilemeyen Diyar isimli genç ile Süryani Birliği Derneği Başkanı Yuhanna Aktaş, Süryani Kadın Derneği Başkanı Teodora Özdemir Hobel gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’nde tutuluyor.  

Ayrıca soruşturma kapsamında birçok eve baskın yapıldığı belirtildi. (MA)

Batman ve Mardin’de gözaltı terörü: Ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin