1. Haberler
  2. HABER ARŞIVI1
  3. Birçok kentte Barış Günü etkinlikleri, Van ve Şırnak’ta miting

Birçok kentte Barış Günü etkinlikleri, Van ve Şırnak’ta miting

featured
service

Fotoğraf: MA

Haberin Kürtçesi için tıklayın

Emek, barış ve demokrasi örgütleri, 1 Eylül Barış Günü’nde birçok kentte özgürlük ve barış talepleriyle meydanlarda olacaklarını açıkladı. Kürt sorununda demokratik çözüm talebi de başlıca talepleri arasında.

Etkinlikler kapsamında Van ve Şırnak’ta miting düzenlenecek.

Van’da Emek ve Demokrasi Platformu, Musa Anter Barış Parkı’nda miting düzenleyecek. Saat 16.00’da başlayacak mitingde Koma Sorjiyan ve Azad Bedran sahne alacak. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve bölge milletvekilleri mitinge katılacak. 

HDP Şırnak İl Örgütü öncülüğünde Silopi ilçesinde “Savaş ölümdür, barış yaşamdır” şiarıyla miting düzenlenecek. Newroz alanında yapılacak miting saat 17.00’de başlayacak. Sanatçı Kadir Çat ve Awazên Botan mitingde sahne alacak. Kent milletvekillerinin yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da mitinge katılacak. 

MA’nın haberine göre şu kentlerde de etkinlikler düzenlenecek:

Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Atatürk Parkı’nda 1 Eylül’de “Savaş kaybettirir, barış kazandırır” talebiyle saat 17.30’da kitlesel açıklama yapılacak.

İstanbul Emek ve Demokrasi Güçleri, 1 Eylül’de Kadıköy’de kitlesel açıklama yapacak. Açıklama, “Savaşa ve sömürüye karşı, eşitlik ve barış istiyoruz” talebiyle saat 10.00’da yapılacak.

Ankara’da Emek ve Demokrasi güçleri öncülüğünde düzenlenecek etkinliklerin adresi Çankaya ilçesinde bulunan Anıtpark.

Diyarbakır’da 1 Eylül’de Dağkapı Meydanı’nda açıklama yapılacak.

Urfa‘da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde merkez Haliliye ilçesinde bulunan Topçu Meydanı’nda basın açıklaması yapılacak. Açıklamanın saati 17.30.

İzmir’de Emek ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde kitlesel açıklama yapılacak. Açıklama, Konak Cumhuriyet Meydan’ında saat 19.00’da yapılacak. Sanatçı Cevdet Bağca da etkinlikte sahne alacak.

Mardin‘in Kızıltepe ilçesinde Emek ve Demokrasi Platformu tarafından kitlesel açıklama yapılacak. Açıklama saat 17.30’da, Öğretmen Evi önünde.

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu, “Savaşa, sömürüye, ölüme ve yoksulluğa karşı barış ve demokrasi için” şiarıyla Sanat Sokağı’nda saat 17.30’da kitlesel açıklama yapacak.

Batman Emek ve Demokrasi Platformu, Atatürk Park’ında kitlesel açıklama yaparak, serbest kürsü etkinliği düzenleyecek. Etkinlik saat 17.00’de yapılacak.

Mersin’de Emek ve Demokrasi Platformu, Özgür Çocuk Parkı’nda saat 17.30’da kitlesel açıklama düzenleyecek.

Bursa’da Emek ve Demokrasi Güçleri, 1 Eylül’de Fomara Meydanı’nda saat 19.00’da açıklama yapacak.

Malatya, Adıyaman ve Antep başta olmak üzere birçok kentte basın açıklamaları düzenlenecek.

Kaynak:ozgurpolitika

Birçok kentte Barış Günü etkinlikleri, Van ve Şırnak’ta miting
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin