1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. Bolu’da içme suyundan zehirlenen bir kişi hayatını kaybetti

Bolu’da içme suyundan zehirlenen bir kişi hayatını kaybetti

featured
service

Haber Merkezi: Bolu’da içme suyundan zehirlenen 112 kişiden 60’ı taburcu olurken, 52 kişinin tedavisi ise devam ediyor.

Kurban Bayramı’nda Yuva köyüne geldiği öğrenilen Eyüp Ertem mide bulantısı ve kanlı ishal şikayetiyle hastaneye gitti, Bolu’daki tedavisinin ardından Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi. Ertem, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ertem’in cenazesi bugün Bolu’da toprağa verilecek. 

TTB: Bolu’daki salgın sağlıkta dönüşümün bir sonucu!

Türk Tabipleri Birliği, bölgede görülen salgınla ilgili “Bolu’da meydana gelen salgın, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın sonucudur” açıklamasını yaptı.

60 hasta taburcu olurken 14 kişinin tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Ankara’da çeşitli hastanelere nakledilen hastaların büyük bölümünü yaşları 1,5-15 arasında değişen çocuklar oluştururken hastalar arasında yetişkinler de yer alıyor denilen açıklamada:

“Su kaynaklı olası salgınların önüne geçebilmek için su depoları belirli periyotlarla denetlenmeli” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Saptanan eksikliklerin ne olduğu ve bunlarla ilgili ne gibi işlemlerin yapıldığı, günlük bakiye klor ölümünün yapılıp yapılmadığı, depodaki su için son iki yılda kaç sefer biyolojik ve kimyasal analiz yapıldığı konularında Bolu İl Özel İdaresi ve Sağlık Bakanlığı tarafından ivedilikle kamuoyuna bir açıklama yapılmalı ve denetim raporları sunulmalı.” denildi.

Bolu’da içme suyundan zehirlenen bir kişi hayatını kaybetti
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin