Bursa valiliği yasaklar getirdi, Nilüfer Müzik Festivali iptal edildi

Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali, Valilik tarafından getirilen yasakların ardından iptal edildi.

Bursa Valiliği’nin, Nilüfer Belediyesi’nin 1-2-3 Eylül tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda 7’ncisini düzenleyeceği Nilüfer Müzik Festivali’nde kamp yapılmasını ve alkol satışını yasaklamasından sonra, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem festivalin iptal edildiğini açıkladı. Erdem, festivalin düzenleneceği Balat Ormanı önünde açıklama yaptı.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in açıklamaları şu şekilde:

“Ülkenin birçok yerinde konser iptalleri yaşanıyor. 2015’ten beri ne değişti de, ne sorun yaşandı da yasaklar getiriliyor? Bu festival Bursa’nın tanıtımına katkı sağlayan bir kamplı festivaldir. Dünyada örnek alınmış bir festival.

Gençlerin tarihini iple çektiği bir deneyim de aynı zamanda. İsteyen kamp yapıyor, atölye çalışmaları ile yeni dostlukları ediniyor. Krizlerin sıkıntılarını dışarıda bırakıp doğanın kucağında müzikle destekleniyor.

Herkesin mutlulukla ayrıldığı bir iş yapıyoruz. 300 bin katılımcı ve 30 bin çadırlı misafir edindik. Ve hiç sorun yaşamadık. Emniyet güçleri de burada sorun çıkmadığı için bizlere teşekkür etmiştir. Yaşam tarzına müdahale ediliyor. 3 bine yakın başvuru vardı.

Buraya gelmek için heyecan duyan yurt içi ve yurt dışından birçok genç vardı. Gençlerin soluk alacağı alanlar yok ediliyor.

Biz bunu protesto ediyoruz. Festivali iptal etme kararı aldık. Satılmış biletlerin paralarını iade edeceğiz. Ve hukuk önünde mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Önceki İçerik“Pençe-Kilit” operasyonunda 6 asker öldü
Sonraki İçerikÜzerlerine 150° sıcaklıkta zift dökülen 3 işçi ağır yaralandı