1. Haberler
  2. HABERLER
  3. Çınar’daki yangınla ilgili savcılık raporu: Elektrik kaynaklı!

Çınar’daki yangınla ilgili savcılık raporu: Elektrik kaynaklı!

featured
service

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ ile Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Köksalan ve Yazçiçeği mahallelerinde 20 Haziran’da çıkan yangında 15 kişi yaşamını yitirdiği yangınla ilgili savcılık ön raporu açıklandı. Raporda yangının elektrik kaynaklı olduğu belirtildi.

Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan ve 15 kişinin yaşamını yitirdiği yangının çıkış nedenine ilişkin incelemeler sürüyor. Diyarbakır Başsavcılığı’nın ön raporunda, 15 kişinin yaşamını yitirdiği yangının elektrik kaynaklı olduğu tespiti yer aldı.

Köylülerin ve görgü tanıklarının ifadesi ile elde edilen deliller kapsamında savcılık tarafından yangın felaketiyle iDiyarbakır Başsavcılığı tarafından yangın felaketiyle ilgili ön rapor hazırlandı. Raporda, yangının elektrikli kaynaklı olduğu tespitine yer verildi. Genişletildiği duyurulan soruşturma kapsamında, detaylı raporun ilgili kurumlar da dinlendikten sonra önümüzdeki günlerde hazırlanacağı belirtildi.

DEDAŞ iddiaları reddedip suç duyurusunda bulunmuştu

Görgü tanığı köylüler, yangının elektrik telleri nedeniyle çıktığını söylemişti, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ise yangının ilk tanıklarından olan ve “elektrik tellerinden çıktı” diyen İbrahim Eren hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi, yangın bölgesinde anız olmadığını ve hatların geçtiği güzergahlarda yangına karşı bir önlem alınmadığını açıklamıştı. 

Çınar’daki yangınla ilgili savcılık raporu: Elektrik kaynaklı!
Yorum Yap
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin