1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. CPI (Maoist) Jarkhand Gumla ilçesinde yeni inşa edilen polis karakolunun havaya uçurulduğunu açıkladı

CPI (Maoist) Jarkhand Gumla ilçesinde yeni inşa edilen polis karakolunun havaya uçurulduğunu açıkladı

featured
service

HindistanHalk Savaşı

Gumla Bölgesi, 26 Kasım 2021: Bir polis memuru Cuma günü yaptığı açıklamada, Jharkhand’ın Gumla semtindeki Kurumgarh’ın yeni inşa edilen polis karakolu binasının, CPI (Maoist) kadrolarından oluşan bir ekibin havaya uçurmaya çalışması sonucu kısmen hasar gördüğünü söyledi. Memur, Perşembe gecesi meydana gelen saldırıda, yüzde 80’inin çalıştığı binanın yaklaşık yüzde 35’inin hasar gördüğünü söyledi.

Maocuların olay yerinde bıraktığı bir poster, saldırıyı parti liderleri Prashant Bose takma adı Kishan Da ve Sheela Marandi’nin Jharkhand polisi tarafından tutuklanmasına karşı bir protesto olarak nitelendirdi.

Polis merkezi inşaatında yer alan işçiler; gece yarısı civarında, HKP (Maoist)’in 50 silahlı gerillasının saldırı alanına ulaştığını belirttiler. Maoist Gerillalar, işçilerden derhal bölgeyi terk etmelerini istedi. İşçiler patlama sahasını boşalttıktan sonra, Maocu Gerillalar polis karakolunu havaya uçurdular ve ardından Maocu Gerillalar olay yerinden ayrıldılar.

Cuma sabahı Kurumgarh polis karakolu, bölge yetkililerine ve aynı zamanda polis merkezine bilgi verdi.

Ehtesham Waquarib, Maocu Gerillaları yakalamak için baskınlar yapıldığını söyledi, Gumla Polis Şefi, dört eyaletteki Maocuların çağrısıyla yapılan üç günlük kampanyanın Perşembe gecesi sona erdiğini bildirdi.

Kaynak : http://www.uniindia.com/~/maoist-execute-blast-inside-newly-constructed-police-station-building-in-gumla/States/news/2574686.html

CPI (Maoist) Jarkhand Gumla ilçesinde yeni inşa edilen polis karakolunun havaya uçurulduğunu açıkladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin