Deprem bölgesinde Alevi kurumları 7/24 hizmet veriyor

featured
service

Haber Merkezi: Maraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ağır yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerden dolayı bölgedeki halk soğuk havada gelecek yardımları bekliyor. Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da bulunan Alevi dernek ve Cemevleri’de depremde zorluklar yaşayanlar için yardım kampanyaları düzenliyor.

Deprem bölgesinde bulunan Cemevleri’de 7/24 açık tutularak halkın yiyecek ve barınma sorunlarına yardımcı oluyor. Maraş Cemevi Antakya, Samandağ Cemevi, Antep Cemevi, Osmaniye Kadirli Cemevi, Malatya Cemevi, Adıyaman Cemevi, Adana Cemevi, Diyarbakır Cemevi, Urfa Kısas Cemevi barınma ve yemek için 7/24 açık tutularak halka hizmet sunuyor.

Adana Ceyhan Cemevi Başkanı Bahadır Odabaşı Ceyhan’da 200 apartmanın hasar gördüğünü, 150 apartmana girişin yasaklandığını yurttaşların dışarda soğukta kalmasını engellemek için cemevini konaklama ve barınmaya açtıklarını belirtti. Odabaşı, “Cem evinde geceleri 200 kişi kalıyor. Her öğünde 600 kişiye yemek veriyoruz. Ceyhan Belediyesi’nin desteğiyle günde 5 bin yemek çıkarıp dışarıya gönderiyoruz. Temel gıda malzemeleri, çocuk sütü, bezi, temizlik malzemeleri ve yataklara ihtiyaç var” dedi.

Hatay ve İskenderun’daki cemevleriyle de iletişim halinde olduklarını belirten Odabaşı, “250 kişiyi daha ağırlamak istiyoruz. Bu yönlü hazırlıklarımız var. Cemevinde 500 kişiyi ağırlayıp tüm ihtiyaçlarını karşılama için çalışmalarımız devam ediyor” diye ekledi.

Deprem bölgesinde Alevi kurumları 7/24 hizmet veriyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin