Dersim festivali kısmen yasaklandı

featured
service

Haber Merkezi: Bu sene 20’ncisi düzenlenecek olan Munzur Kültür ve Doğa Festivali valilik tarafından kısmen yasaklandı. Valilik iki grubun konseri ve yürüyüşü yasakladı.

21-22-23-24 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyurulan 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali çalışmaları devam ederken, Tunceli Valiliği’nden bugüne kadar festivale ilişkin her hangi bir açıklama yapılmamıştı. Festival Tertip Komitesi’nin yurtların misafirlere açılması ve stadyum konserine ilişkin talebi yanıtsız kalmıştı.

Tunceli Valiliği, belediyeye gönderdiği yazıda, 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nde sahne alacak Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi konserlerinin yasaklandığını duyurdu. Ayrıca yozlaşmaya karşı yapılması planlanan ve Sanat Sokağı’ndan başlayarak Seyit Rıza Meydanına kadar sürecek olan yürüyüşün de yasaklandığı bildirildi. Yine stadyum konserleri için stadyumun tahsis edilmeyeceği de bildirildi.

FESTİVAL YAPILACAK MI?

Tunceli Belediyesine ulaşan resmi yazının ardından Festival Tertip Komitesi toplanma kararı aldı. Tertip komitesi bu akşam toplanarak bir karara varacak…

Dersim festivali kısmen yasaklandı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin