Eski Starbucks Yöneticisi, Sendika Yanlısı Çalışanları Cezalandırma Emri Aldığını Açıkladı

featured
service

İşveren, çalışanların “sendika hakkında konuşurken kendilerini rahat hissetmemeleri” için bir yöneticinin her zaman tesislerde bulunduğundan emin olması gerektiğini söyledi.

New York’taki eski bir Starbucks mağaza müdürü, mor pantolon giymek gibi ilgisiz nedenlerden dolayı sendika yanlısı çalışanları seçmesi ve cezalandırması emredildiğini söyledi, Bloomberg Salı günü adamın mahkeme ifadesine erişimi olduğunu bildirdi.

Buffalo bölgesinde bir dizi kahve dükkanı işleten David Almond, Ağustos ayında Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu yargıcı önünde yemin altında verdiği ifadede, Starbucks yetkililerinin şirketin sendikayı desteklediğini belirlediği çalışanların isimlerini listelediğini ve onları cezalandırmasını söylediğini söyledi.

Bir vakada, bir bölge müdürü Almond’a listedeki belirli bir kişinin geçmişte herhangi bir ihlal yapıp yapmadığını sordu. Almond bu kişinin harika bir çalışan olduğunu söylediğinde, amiri ona onu cezalandırmak için bazı bahaneler uydurması talimatını verdi.

Almond, çalışanların “sendika hakkında konuşurken kendilerini rahat hissetmemeleri” için bir yöneticinin her zaman tesislerde bulunduğundan emin olmasının emredildiğini söyledi.

Eski Starbucks kahve dükkanı müdürü, şirketin sendika karşıtı kampanyası üzerine Ocak ayında şirketten istifa ettiğini söyledi. “Tüm hayatım boyunca ayrılmaz bir kariyer inşa etmek için çalıştım ve Starbucks’ın benden almasına izin vermeyeceğim” dedi. ABD çalışma kurulundaki savcılar, Starbucks’ı, mağazalarını süpüren sendika kampanyasını yasadışı bir şekilde boğmaya çalışmakla suçladılar.

Kaynak:actualidad.rt.com

Eski Starbucks Yöneticisi, Sendika Yanlısı Çalışanları Cezalandırma Emri Aldığını Açıkladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin