Eylül ayında erkekler 32 kadını katletti

JÎNNEWS tarafından açıklanan Eylül ayı şiddet çetelesine göre, 32 kadın ve 3 çocuk katledildi. 22 kadın ve bir çocuğun ise şüpheli şekilde hayatını kaybetti

Her ay kadın ve çocuklara yönelik suçlara dikkat çeken JINNEWS, Eylül ayı şiddet çetelesini açıkladı. Buna göre, Eylül ayında 32 kadın ve 3 çocuk katledildi, 22 kadın ve bir çocuk şüpheli şekilde hayatını kaybetti. 1 kadın ise katledilmek istendi.

Failler en ‘yakınlar’

Kadınlardan 12’si evli olduğu, 5’i boşandığı, 1’i ayrıldığı erkek arkadaşı, 2’si tanıdığı, 4’ü boşanma, 1’i yeğeni, 1’i oğlu, 1’i eski damadı, 1’i kardeşinin boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından 1’i tanımadığı bir erkek tarafından katledildi. Bir kadının ise fail ile yakınlığı bilinmiyor.

En çok ölümler İstanbul’da

Kadınların katledildiği şehirler ise şöyle: İstanbul’da 4, Mereş’te (Maraş) 2, Çorum’da 1, Kocaeli’de 1, Ankara’da 3, Manisa’da 1, Karabük’te 2, Denizli’de 1, Bursa’da 3, Antalya’da 1, Riha’da (Urfa) 2, Dilok’ta (Antep) 1, Muğla’da 1, Erzirom’da (Erzurum) 1, Konya’da 2, İzmir’de 2, Kayseri’de 1, Amed’te 1, Afyonkarahisar’da 1, Tekirdağ’da 1, Düzce’de 1 kadın katledildi.

Önceki İçerikTürk devleti Maxmur’da camiyi hedef aldı
Sonraki İçerik30 yıllık tutsak tahliye oldu