Filipinler’de CPP-NCMR, yorulmak bilmeyen destekleri için kitlelere teşekkür etti

featured
service

Filipinler Komünist Partisi’nin 53. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, Kuzey Merkez Mindanao Bölgesi Parti Bölge Komitesi (NCMR), bölgedeki “bir canlılık kaynağı olarak hizmet eden” tüm ezilen ve sömürülen kitlelere yüksek selamını iletiyor. ve tüm devrimci güçlere istikrar. ”

Komite tarafından 5 Ocak’ta yayınlanan yıl dönümü dolayısıyla yapılan açıklamada, tüm devrimci güçlerin özellikle kitlelerden “sizi bekliyorduk” sözlerini duyduklarında hizmet ettikleri kitlelerle her zaman bir arada olmaktan ve birlikte olmaktan mutluluk duydukları belirtildi. uzun zamandır.”

Komite, “Yorulmak bilmeyen desteğiniz ve halkın demokratik devrimini sürdürmek ve yoğunlaştırmak için inisiyatif aldığınız için çok teşekkür ederim” dedi.

CPP-NCMR, bölgedeki silahlı hareketin şiddetli bir kontrgerilla saldırısıyla karşı karşıya kaldığı 2021’in sonunda minnettarlığını iletiyor. Yol zor olsa da, devrimci güçler ölüm kalım mücadelesinde dövülmüştür. Bölgedeki Partinin, halk savaşını daha yüksek bir düzeye çıkarmak için geçen yıldan ders çıkaracağını söyledi.

Askeri ve polis saldırılarının odak noktası olmasına rağmen Yeni Halk Ordusu (NPA) -NCMR, 2021 yılında gerici silahlı kuvvetlere karşı 55 taarruz harekatı başlatmayı başardı. Bu muharebelerde 70 düşman unsuru öldürüldü ve 50’si yaralandı. Halk ordusu, çevreyi yok eden ve çiftçilerden ve yerli halktan toprak alan çok uluslu plantasyonları da hedef aldı.

Bölgesel Komite, Kızıl komutanları ve NPA savaşçılarını silahlı direnişi sürdürmek ve yoğunlaştırmak için gösterdikleri fedakarlıktan ötürü övdü. Halk ordusu, manevrayı genişletmek ve düşman saldırılarını engellemek için ulaştığı köylerin menzilini genişletiyor ve onlarla teması derinleştiriyor.

Genel olarak bölgedeki NPA birimleri güçlerini korumuş ve güçlendirmiştir. Faaliyetlerin sürekli analizi ve özetlenmesi, bunu başarmada çok yardımcı olur. NPA’nın kontrolü altındaki gerilla cephelerinin çoğu da tutuldu.

NCMR, Duterte hükümetinin isyanla mücadele savaşındaki önceliklerinden biridir. Bölge, son beş yılda en fazla hava bombardımanı, bombardıman ve helikopter bombardımanı olaylarını kaydetti. Ancak bölgede NPA’yı yenemedi. Bölge Komitesi, hasarı önlemek için devrimciler tarafından incelenip adımlar atıldığını söyledi.

Yoğunlaştırılmış savaşın ortasında, NPA köylü kitlelerini uyandırmak, örgütlemek ve harekete geçirmek için cesurca savaştı ve onlarla yakın bağlarını sürdürdü. Komite, “Düşmanın gelişmiş silahları ve bombaları olmasına rağmen, NPA halkın taşan desteğine sahip” dedi.

Bölge Komitesi, 2022 için bir kez daha, devrimci eylem teorisinin keskin ve doğru bir şekilde uygulanması gerektiği talimatını verdi. Açıklamada, “Tüm deneyimleri ciddi bir şekilde incelemeli ve bunları daha yüksek düzeyde devrimci pratik yoluyla geliştirmeliyiz” denildi.

Duterte hükümetinin önümüzdeki aylarda devrimci hareketi ezmek gibi aptalca bir hedef için “son hamleyi” yapması beklendiği için, fedakarlıkların hemen hazırlanması gerektiğini söyledi. Bölge Komitesi, tüm Parti kadrolarını ve üyelerini, NPA’yı ve kitle eylemcilerini, düşmanın saldırısını engellemek için savaşma ruhlarını ve kararlılıklarını yükseltmeye çağırdı.

Filipinler’de CPP-NCMR, yorulmak bilmeyen destekleri için kitlelere teşekkür etti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin