1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Gebze hapishanesinde kadın tutsaklara saldırı 

Gebze hapishanesinde kadın tutsaklara saldırı 

featured
service

Haber Merkezi: Hapishanelerde yaşanan saldırı ve hak gaspları kamuoyundan yükselen seslere rağmen hız kesmeden devam ediyor. Başta hasta tutsaklar olmak üzere, tutsakların tedavi hakları engelleniyor, istekleri dışında sürgün sevklerle karşılaşıyorlar.

Birçok açık ve M, T tipi hapishanede faaliyete geçirilen “görüntülü konuşma” kabinlerinin Gebze hapishanesinde de kurulacağı ve telefon kabinlerinin olduğu bölgede yapılacak çalışma öncesi kadın tutsakların koğuşlarına arama adı altında baskınlar düzenlendiği, baskın aramada tutsakların eşyalarının dağıtıldığı, üzerlerine basıldığı ve tutsakların bu saldırganlığa itiraz etmesi üzerine gardiyanlar tutsaklara saldırdığı öğrenildi.

Gebze hapishanesinde bulunan kadın tutsaklar, her hapishanede olduğu gibi kendilerinin de bir çok saldırı ve hak gaspıyla karşı karşı olduklarını, duyarlı kesimlerin hapishanelerde yaşananlara karşı seslerini yükseltmeleri gerektiğini belirttiler.

Hak gasplarına karşı Tekirdağ F Tipi Hapishanesi’nde ise tutsakların başlatmış olduğu dönüşümlü açlık grevi devam ediyor. Birinci ekibin 9’ncu günden (bu günden) itibaren ikinci ekibe devredeceği öğrenildi. Açlık Grevi’nde olan tutsakların hücrelerine de baskın yapıldığı ve bir çok eşyalarının gardiyanlar tarafından alındığı öğrenildi.

http://devrimcidemokrasi.com/tutsaklar-hak-gasplarina-karsi-aclik-grevine-basliyor

Gebze hapishanesinde kadın tutsaklara saldırı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin