Hasta tutsak Abdullah Ece yaşamını yitirdi

featured
service

Haber Merkezi: İzmir Buca Kırıklar Kapalı Hapishanesi’nde bulunan hasta tutsak Abdullah Ece, yaşamını yitirdi.

İzmir Buca Kırıklar Kapalı Hapishanesi’nde bulunan 73 yaşındaki hasta tutsak Abdullah Ece yaşamını yitirdi. Ece, 5 Nisan’da koronavirüse yakalandı. Durumunun ağırlaşması üzerine hangi tarihte hastaneye kaldırdığı tam olarak bilinmeyen Ece’nin, bu sabah yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Ece, “örgüte yardım” suçuyla hakkında çıkan 2 yıl 4 gün ceza kararı kesinleştikten sonra 9 Eylül 2020 tarihinde tutuklanarak Buca Kırıklar 2 Nolu Hapishanesi’ne gönderildi. Ece’nin 10 Haziran 2021 tarihinde denetimli serbestlik hakkı oluştu. Fakat hem kendisinin hem de avukatının başvurusu hapishane idaresi, infaz hakimliği ve ağır ceza mahkemesi tarafından reddedildi.

AİLEYE BİLGİ VERİLMEDİ

Oğlu Osman Ece, kapalı görüş öncesi 13 Nisan’da hapishaneyi araması üzerine babasının Kovid-19 testinin pozitif çıktığını öğrendi. Babasının 17 Nisan’da telefon etmesi gerekirken etmemesi üzerine tekrar hapishaneyi arayan Osman Ece’ye, babasının Kovid olduğu, bulunduğu yerde telefon olmadığı ve bu nedenle telefon edemediği söylendi. Bunun üzerine Osman Ece, idareye babasının hastanede olup olmadığını sordu. İdare, babasının iyi olduğunu ve hastanede olmadığını söyledi. 18 Nisan’da ise bu defa Abdullah Ece’nin avukatı hapishane idaresini arayarak, müvekkilinin durumunu ve hastanede olup olmadığını sordu. Hapishanenin 2’nci müdürü olarak kendini tanıtan kişi avukata da Abdullah Ece’nin durumunun iyi olduğunu fakat yeri hakkında bilgi veremeyeceklerini söyledi. Avukat ve ailenin ısrarı sonucunda Abdullah Ece’nin Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında entübe olarak yattığı öğrenildi.

Ece’nin cenazesi memleketi Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Bana köyüne götürülerek defnedilecek.

Hasta tutsak Abdullah Ece yaşamını yitirdi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin