1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. Hasta tutsak Kaynar tahliye edildi

Hasta tutsak Kaynar tahliye edildi

featured
service

Haber Merkezi: Karabük Hapishanesi’nden Ankara’ya sevk edilen 4’üncü evre kanser hastası Ehettin Kaynar, dün gece geç saatlerde tahliye edildi.

Karabük T Tipi Kapalı Hapishanesi’nden 27 Temmuz’da Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen ve iki haftaya aşkın süredir Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altında tutulan 73 yaşındaki Ehettin Kaynar dün gece geç saatlerde tahliye edildi.

Karaciğer sağ lobunda 12*16 cm ebadında kist bulunan Kaynar’ın yapılan biyopsi sonucunda hem patoloji hem de radyoloji raporuna göre 4. evre kanser hastası olduğu, hastalığın karaciğere uzak organlara da sıçradığı tespit edilmişti.

Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde 5 gardiyanın gözetimi altında tedavisi yapılan Kaynar, daha sonra Sincan Hapishanesi Kampüsü içerisindeki hastaneye sevk edildi. Sincan 2 Nolu Hapishane idaresi hastaneden gelen raporları ATK’ye göndererek, “hapishanede kalıp, kalamayacağına” dair rapor istedi. ATK’ye sevki istenilen Kaynar’ın, İstanbul’a gidemeyecek kadar durumunun ağır olduğuna dair de alınan rapor ATK’ye gönderildi.

Dün gece geç saatlerde Kaynar’ın yanında Sincan Hapishanesi Kampüsü’nde kalan kızına tahliye kararı verildiği bilgilendirilmesi yapıldı. Kaynar, tahliye edildi.

NE OLMUŞTU?

Iğdır’da Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “Adalet Komisyonu” üyesi olduğu gerekçesiyle 2015’te tutuklanan Kaynar, 2017 yılında tahliye edildi. 73 yaşında kanser hastası olan Kaynar, 2021 yılının nisan ayında kendisine verilen müebbet hapis nedeniyle yeniden tutuklanarak Edirne F Tipi’ne gönderildi. Damar tıkanıklığı, yüksek tansiyon, prostat, kemik erimesi, romatizma, cilt hastalığı ve diyabet gibi birçok ağır hastalığına rağmen tahliye edilmeyen Kaynar, aynı zamanda 4. evre kanser hastası. Iğdır yerel mahkemesi tarafından verilen müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulması nedeniyle, tutuklu durumunda olan Kaynar için avukatları yargılandığı mahkemeye tahliyesinin sağlanması yönünde başvuruda bulunmuştu.(MA)

Hasta tutsak Kaynar tahliye edildi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin