1. Haberler
  2. HABERLER
  3. HDP’nin hazine yardımına bloke talebi

HDP’nin hazine yardımına bloke talebi

featured
service

Haber Merkezi: Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin, HDP’nin Hazine yardımı bulunan hesaplarının bloke edilmesini talep etti.

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) kapatma davası açan Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin, bu kez partinin Hazine yardımı bulunan hesaplarının bloke edilmesini talep etti.

Şahin, AYM’ye “ivedi” bir talep gönderdi ve “HDP’nin terör örgütü ile organik bağı dava sürecinde de devam ediyor” iddiasını öne sürerek Hazine yardımı bulunan hesaplarına acilen bloke konulmasını istedi.

Şahin’in talebinde, “Davalı parti ile ilgili açılan davada delillerin toplandığı ve karar aşamasına geldiği de gözetilerek; davalı parti hakkında kapatma kararı veya devlet yardımından yoksun bırakılma kararı verilmesi halinde ödenen ya da ödenecek devlet yardımının harcanma ihtimali nazara alınarak; talebimizin ivedilikle görüşülüp, devlet yardımının bulunduğu banka hesabına dava süresince tedbiren bloke konulmasına karar verilmesi kamu adına arz ve talep olunur.” ifadelerine yer verildi.

Şahin’in bu yönlü başvurusuna dair herhangi bir tebligatta bulunulmadığını belirten HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Serhat Eren, söz konusu durumun tebliğ edilmesinin ardından itirazda bulunacaklarını belirtti.

HDP’nin hazine yardımına bloke talebi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin