HKP Maoist’ten Çiftçi Eylemlerine Destek

featured
NEW DELHI, NOV 30 (UNI):- Farmers at the Singhu border during their ongoing Delhi Chalo protest against the new farm laws, in New Delhi on Monday.UNI PHOTO-AK6U
service

Dünya: HKP (Maoist), Merkez Komitesi, 2 Ocak 2021 tarihinde, Yeni Delhi’de son bir aydır devam eden çiftçilerin eylemleri ve sorunlarına eğilmesini talep ettiği bir çağrı mektubunu bölge komitelerine gönderdi.

HKP Merkez Komitesi, hükümeti toplumun çeşitli kesimleri tarafından desteklenen çiftçi eylemlerini sulandırmaya çalışmakla eleştirdi.

HKP (Maoist) Andhra Odisha Sınır Özel Bölge Komitesi (AOBSZC) sekreteri Ganesh, çiftçi hareketine destek veren bir mektup yayınladı ve çiftçilerin sorunlarının ancak Demokratik Halk Devrimi yoluyla çözülebileceğini söyledi.

Bölge komitesi, çiftçilerin, Eyalet ve Merkezi hükümetler tarafından uygulanan halk karşıtı politikalar nedeniyle ciddi zorluklarla karşılaştığını ve hükümetin kredi feragat programını ve Asgari Destek Fiyatlarını uygulamadığını söyledi.

Sekreter Ganesh, hükümetlerin mahsul sigortası ve diğer programları başlattığını, ancak bunları uygulamada başarısız olduğunu söyledi. Birçok çiftçiye selden zarar gören mahsuller için tazminat ödenmediğini söyleyen sekreter, yeni çiftlik yasalarının şirketlere fayda sağlayacağını ve hiçbir şekilde çiftçilere yardımcı olmayacağını ifade etti. 

Kaynak: https://www.thehindu.com/news/national/andhra-pradesh/solve-farmers-problems-maoists-to-centre/article33483141.ece

HKP Maoist’ten Çiftçi Eylemlerine Destek

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin