HPG: Gabar’daki işgal operasyonu sonuçsuz geri çekildi

featured
service

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) Gabar bölgesinde hava destekli işgal operasyonu başlatan Türk ordusunun sonuç almadan geri çekilmek zorunda kaldığını bildirdi.

HPG-BİM yaptığı yazılı açıklamada, “12 Eylül günü işgalci TC ordusu, Şirnex’e bağlı Gabar bölgesinin Şehîd Bahoz alanını savaş uçakları ve saldırı helikopterleriyle bombaladıktan sonra kapsamlı bir işgal operasyonu başlatmıştır” dedi.

Bayık: ‘Çöktürme Planı’nı iflas ettirdik, yeni hedefimiz AKP’nin sonunu getirmek

Türk devletinin bir ay içerisinde 157 kez kimyasal silah kullanmasına ve araya koyduğu KDP’ye rağmen sonuç alamadığını belirten KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Bayık, “”Türk devleti darbe yedikten sonra sonuç alamayacağını gördü. Bu yüzden kendilerine yardım etsin diye KDP’yi araya koydu. Fakat bu da yetmedi, kimyasal silahlara başvurdu. Bir ayda 157 kez kimyasal silah kullandı. Birçok arkadaş kimyasal silahla şehit düştü. Düşman buna rağmen sonuç alamıyor. Kürt gençleri destanlar yazıyor. AKP ve işbirlikçisi KDP ne yaparsa yapsın, bu mücadele başarıya ulaşacaktır” ” dedi.

HPG-BİM’in açıklamasında ise “Bu işgal operasyonu 16 Eylül günü sonuçsuz bir şekilde geri çekilmiştir. İşgalci TC ordusunun operasyon sırasında gerçekleştirdiği bombardımanlar sonucu arazide çıkan yangınlar devam etmektedir

“27 Eylül günü 22:30 – 00:00 saatleri arasında Metîna bölgesine bağlı Qaşûra hattında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Dêşîşê, Seararû köylerinin çevresi ile Koordîne ve Qela Qûmriyê alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır. Aynı gün 11:10 – 14:00 saatleri arasında Şêlazê köyü savaş uçaklarıyla 5 kez bombalanmıştır. Bombardımanlar sonucunda sivil halkımıza ait ev, bağ ve bahçelerde maddi hasar meydan gelmiştir.

– 27 Eylül günü 22:50 – 00:30 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Girê Sor, Girê Spî, Mervanos, Tabûra Ereba, Banista alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Geliyê Basya ve Girê Şehîd Întîkam alanları saldırı helikopterleriyle bombalanmıştır.

– 27 Eylül günü 23:0 – 00:00 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Şamkê alanı saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

– 27 Eylül günü saat 19:20 ve 19:30 Duhok’un Amediye ilçesine bağlı Çemanke nahiyesine bağlı Girê köyü savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.” şeklinde sonlanmaktadır.

HPG: Gabar’daki işgal operasyonu sonuçsuz geri çekildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin