İnsan haklarını ve sivil özgürlükleri teşvik etme ağı başlatıldı

featured
service

FİLİPİNLER

   

Devlet saldırılarının kurbanları ve çeşitli kurum ve alanlardan insan hakları savunucuları, Vatandaş Hakları İzleme Ağı’nı (CRWN) kurmak için dün İnsan Hakları Komisyonu’nda bir araya geldi. Demokratik, medeni ve siyasi hakları saldırıya uğrayan Filipinlileri desteklemek için harekete geçecek ve harekete geçecek bireyler ve gruplardan oluşan bir ağdır.

Toplayıcılar ve katılımcı kuruluşlar arasında birkaç din adamı, avukat, profesör, sendikacı, çiftçi, yoksul ve eski siyasi mahkum vardı. San Carlos Piskoposluğu’ndan Piskopos Gerardo Alminaza, Fr. MSC’den Rudy Abao, ICM’den Rahibe Eleanor Llanes, UP Profesörü Cynthia Zayas, eski siyasi mahkum Pol Viuya, Müdür Kip Oebenda, FEU Adli Yardım Bürosu ve diğerleri.

CRWN’nin önde gelen toplayıcısı ve öldürülen eylemci Jory Porquia’nın oğlu Lean Porquia’ya göre, “Filipinliler, özellikle Ulusal Görev Gücü-Elcac ve suç ortakları tarafından sessizliğe korkuluyor. Ama artık buna izin vermeyeceğiz.”

Ağ tarafından tartışılan planların bir kısmı, topluluk düzeyinde haklarını bilgilendirmek için eğitim ve seminerlerin başlatılması, diyalog ve toplantıların başlatılması, yasal istişareler ve eylemler ve gerçek bulma ve insani yardım misyonlarıdır. Ayrıca bilgilendirme ve savunuculuk kampanyaları, topluluk eylemleri ve benzer faaliyetler başlatacakları bildiriliyor.

CRWN, özgürlüğü seven tüm vatandaşları, kuruluşları ve kurumları ağa katılmaya çağırıyor. Sonunda kişi ve temsilci kuruluşlar hak ve özgürlüklerin savunulması için bir manifesto imzaladılar.

CRWN, manifestosunda toplulukların hak ve özgürlüklerini ve hatta internette savunacağını ve “NTF-Elcac ve diğer devlet kurumlarının terör, kafa karışıklığı ekmek ve halka sessiz kalmaya ve sessiz kalma çağrısı yapma girişimlerine son verme sözü verdi. hareket.”

İnsan haklarını ve sivil özgürlükleri teşvik etme ağı başlatıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin