1. Haberler
  2. FİLİSTİN
  3. İsrail Gazze’de okul vurdu: En az 16 kişi hayatını kaybetti

İsrail Gazze’de okul vurdu: En az 16 kişi hayatını kaybetti

featured
service

İsrail’in Gazze’ye dönük katliam saldırıları hedef gözetmeksizin devam ediyor.

İsrail ordusunun dün Nuseyrat kampında yerlerinden edilmiş Filistinliler’in sığınak olarak kullandığı bir okul binasını vurdu. Hava saldırısında en az 16 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki Nusayrat mülteci kampındaki UNRWA okulunu vurduğunu, saldırıda 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Gazze’de can kaybı 38 bin 153’e çıktı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 55 artarak 38 bin 153’e yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 275 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze’nin çeşitli bölgelerinde 3 katliam gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 55 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 123 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 38 bin 153’e, yaralananların sayısının da 87 bin 828’e yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail’in engellemeleri nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.

İsrail Gazze’de okul vurdu: En az 16 kişi hayatını kaybetti
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin