1. Haberler
  2. FİLİSTİN
  3. İsrail saldırılarında 41. gün: 50 Filistinli katledildi!

İsrail saldırılarında 41. gün: 50 Filistinli katledildi!

İsrail saldırılarında 41. gün: 50 Filistinli katledildi!
İsrail saldırılarında 41. gün: 50 Filistinli katledildi!
service

İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü katliam saldırıları 41. gününde devam ediyor. Sabra Mahallesi’ne düzenlediği saldırılarda 50’ye yakın Filistinli katledildi, onlarca kişi yaralandı.

Gazze Şeridi’nin orta ve kuzeyindeki bazı bölgeler İsrail savaş uçakları ve topçuları tarafından yoğun bombardıman ateşine maruz kaldı.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki bir eve yapılan hava saldırısı sonucu ölenler ve yaralananlar oldu.

Kentin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi çevresi ve Beyt Lahiye bölgesi savaş uçakları tarafından hedef alındı.

Hava saldırılarıyla eşzamanlı olarak kentin saldırı altındaki bölgeleri üzerine aydınlatma fişekleri atıldı.

Gazze’nin özellikle Rimal Mahallesi olmak üzere diğer bazı bölgelerine ise yoğun topçu atışları yapıldı. Saldırılar sebebiyle yollarda araçların hareketi engellenirken, yaralıların kurtarılması amacıyla bölgelere ambulansların ulaşımı mümkün olmadı.

Ayrıca İsrail savaş uçakları, evlerinden ayrılmak zorunda kalan çok sayıda Gazzelinin bulunduğu Orta Petrol İstasyonu adıyla bilinen bölgeyi de vurdu. Saldırı sonucu can kaybı ve yaralıların olduğu belirtiliyor.

İsrail’in Sabra Mahallesi’ne düzenlediği saldırıda 50 Filistinli katledildi

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin merkezindeki Sabra Mahallesi’ne düzenlediği saldırılarda 50’ye yakın Filistinli katledildi, onlarca kişi yaralandı.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Sabra Mahallesi’ne yoğun saldırılar düzenledi. Savaş uçakları saldırılarda mahalledeki camiyi de hedef aldı.

İsrail’in saldırılarında yaklaşık 50 Filistinli yaşamını yitirirken, onlarcası yaralandı.

İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki bir okulu bombalaması sonucu 3 kişi katledildi

Öte yandan İsrail savaş uçaklarının Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Malezya Okulunu hedef alması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Ayrıca İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentindeki Filistin iletişim kulelerini hedef alması bir çocuğun ölümüne ve çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açtı.

İsrail ordusu, Gazze’nin orta kesimlerinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı bir benzin istasyonunu hedef alması sonucu 9 Filistinli hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.

Gazze’deki çatışmalarda öldürülen İsrail askerlerinin sayısı 50’ye yükseldi

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze’nin kuzeyindeki çatışmalarda yüzbaşı rütbesindeki 2 askerin daha öldüğü belirtildi.

Çatışmalarda 2 İsrail askerinin de ağır yaralandığı ifade edildi.

Gazze Şeridi içindeki çatışmalarda 31 Ekim’den bu yana öldürülen İsrail askerlerinin sayısı 50’ye yükseldi. 

İsrail saldırılarında 41. gün: 50 Filistinli katledildi!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin