1. Haberler
  2. FİLİSTİN
  3. İsrail son 4 günde 4 okula saldırı düzenledi

İsrail son 4 günde 4 okula saldırı düzenledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda can kaybının 38 bin 243’e, yaralananların sayısının ise 88 bin 33’e yükseldiği açıklandı.

SON DÖRT GÜNDE DÖRT OKULA SALDIRI

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde son 4 günde yerinden ettiği Filistinlilerin sığındığı 4 okula saldırı düzenledi. Bu saldırılarda kadın ve çocukların da aralarında olduğu en az 50 Filistinli hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana katliamlarına devam eden İsrail ordusu, sık sık yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulları ve kampları da vuruyor.

Hedef gözetmeksizin çeşitli bahanelerle sivillere saldıran İsrail ordusu, son 4 günde Gazze’de 4 ayrı okulu bombaladı.

Bu saldırılardan ilki, 6 Temmuz’da Gazze’nin orta kesiminde yer alan Nuseyrat’ta Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) ait bir okula yapıldı.

Yaklaşık 2 bin yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı okula yönelik saldırıda çoğu kadın ve çocuk en az 16 kişi hayatını kaybetti, 50’si de yaralandı.

İsrail ordusu, Nuseyrat’taki saldırıdan bir gün sonra 7 Temmuz’da, Gazze’nin kuzeyinde yine yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı “Kutsal Aile” Okulunu bombaladı. Saldırıda 4 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda yaralanan da oldu.

Gazze’de okul saldırılarını sürdüren İsrail ordusu, 8 Temmuz’da yine Nuseyrat’ta UNRWA’ya ait bir okulu daha hedef aldı. Bu saldırıda can kaybı olmadığı ancak çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Han Yunus’taki saldırıda 30 Filistinli Hayatını Kaybetti

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana sayısız katliam düzenleyen İsrail ordusu, 9 Temmuz’da Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta bunlara bir yenisini ekledi.

Han Yunus’un doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulun kapısını bombaladı.

Saldırıda, en az 30 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail son 4 günde 4 okula saldırı düzenledi
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin