İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’daki saldırıları gece boyu sürdü

İsrail’in abluka altında olan Gazze’de ve Batı Şeria’da gece boyu birçok yere saldırılar düzenlediği ve çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İşgalci İsrail uçaklarının, Han Yunus’ta sivillerin bulunduğu binalara arka arkaya çok sayıda saldırı düzenlediği ve bu saldırılarda çoğu çocuk 26 Filistinlinin katledildiği, onlarcasının da yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusu, kentin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi’nin çevresine hem havadan hem de karadan topçu ateşiyle saldırılar düzenledi.

Aynı şekilde Cibaliye Mülteci Kampı ile El-Megazi Mülteci Kampı’nda bulunan Büyük Cami de İsrail saldırılarının hedefi oldu.

İsrail uçakları ayrıca Gazze Şeridi’nin Refah kentinde Ebu Hilal ailesine ait bir evi hedef aldı.

İsrail’in gece boyu Gazze’ye hem havadan hem de karadan topçu ateşiyle düzenlediği saldırılarda onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

İsrail ordusunun, Gazze’deki Şifa Hastanesinde bulunan sığınmacıların tamamını ve hastaların çoğunu zorla hastane dışına sürdüğü bildirildi.

İsrail Vefa Hastanesi’ni bombaladı

Saldırıda hastane müdürü Mithat Muhaysin hayatını kaybetti, bazı doktor ve hastalar yaralandı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, hastanede yaklaşık 80 yaşlı tedavi görüyordu.

Gazze Şeridi’nde 1980 yılında kurulan Vefa Yaşlı Bakım Merkezi, yaşlıların barınması ve bakımı konusunda lider ve tek hastane olarak kabul ediliyor.

Batı Şeria’da 1 Filistinliyi öldürdü, 2 Filistinliyi yaraladı

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre İsrail güçlerinin Batı Şeria’nın Tubas kentine düzenlediği baskında ateş açtığı Filistinli genç Ömer eş-Şahruri (18) hayatını kaybetti, 2 Filistinli yaralandı.

Çok sayıda İsrail güçleri, kentin üzerinde uçan keşif uçakları ve bazı binaların çatılarına konuşlanan keskin nişancılar arasında Tubas kentine baskın düzenledi ve Filistinlilerin evlerini aramaya başladı.

Görgü tanıklarının basına aktardığı bilgiye göre, baskına tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşandı.

İsrail güçlerinin bugün, Nablus’taki Balata Mülteci Kampı’na düzenlediği SİHA saldırısında 5 Filistinli hayatını kaybetmişti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 212 Filistinli hayatını kaybetti.

Balata Mülteci Kampı’na düzenlenen SİHA saldırısında 5 Filistinli hayatını kaybetti

Filistin devlet televizyonu ve Filistin haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail ordusu Balata Mülteci Kampı’ndaki Fetih Hareketi karargahına SİHA ile hava saldırısı düzenledi.

Saldırıda 5 Filistinli hayatını kaybetti, 2 kişi ağır yaralandı.

Önceki İçerikTrabzon halkı HES toplantısını protesto etti
Sonraki İçerikCumartesi Anneleri Nihat Aydoğan’ın akıbetini sordu