İstanbul’da ulaşıma yüzde 36 zam

featured
service

Haber Merkezi: Kriz ekonomisinde çıkmazda olan hükümet, “dövizde sabit kur” ”zamlar geri alınacak” gibi kitleleri uyutmaya devam ederken, zamlar da arka arka gelmeye devam ediyor.

İstanbul’da toplu taşımaya teklif edilen yüzde 36’lık zam teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbul’da elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs fiyatlarına yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam talebi, UKOME’de oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine yüzde 27 zam kararı alındı.

UKOME toplantısında, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce (TUHİM) enflasyon, yakıt giderleri, asgari ücretin artışı gibi nedenlerle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yeniden değerleme oranı olan yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam önerildi.

Müzakerelerin ardından teklif, bakanlık temsilcilerinin şerhi ile zam teklifi oy birliği ile kabul edildi.

VİZELEME ÜCRETİNE YÜZDE 160 ZAM

İstanbul’da öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını doldurmuş kişilerin, toplu ulaşımda kullandığı İndirimli İstanbulkart’lar için her yılın sonunda yapılan vizeleme ücretleri de zamlandı.

5 TL olan vizeleme ücretine yüzde 160 zam yapılarak 13 TL’ye yükseltildi.

İstanbul’da ulaşıma yüzde 36 zam

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin