Jandarma karakolunda işkenceyle katledilen Güreşçi toprağa verildi

featured
service

Haber Merkezi: Depremin yıktığı kentlerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çalılmalara katılan, enkaz altında yakınları bulunan mülteci ve gönüllüler “yağma, hırsızlık” iddialarıyla saldırılara, işkencelere maruz kalıyorlar. Medyaya yansıyan birçok görüntüde jandarma, polis ve sivillerin bu iddialar nedeniyle çok sayıda kişiye saldırdığı ve sonrasında “yanlış anlaşılma” olduğu izlenmekte.

Hatay Altınözü’nde “hırsızlık” yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan ve jandarma tarafından işkenceyle katledilen Ahmet Güreşçi, toprağa verildi. 

Hatay’da 7 Şubat’ta bir tekel bayisine girip “hırsızlık” yaptıkları iddiasıyla Altınözü Jandarma Karakolu ekipleri tarafından 12 Şubat’ta gözaltına alınan Ahmet Güreşçi, gördüğü ağır işkence sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Ahmet Güreşçi’nin cenazesi, yapılan otopsi ardından dün ailesi tarafından hastane morgundan alınarak, Altınözü’nde sessiz bir şekilde toprağa verildi. 

Güreşçi ile beraber gözaltına alınan kardeşi Sabri Güreşçi de dün adliyeye sevk edildi. İşkence nedeniyle yaralanan Güreşçi’nin, darp raporu alınması amacıyla Adana’ya götürüldü. Sabri Güreşçi işlemlerinin ardından tekrar adliyeye sevk edilecek.

Ayrıca Güreşçi kardeşler ile birlikte gözaltına alınan çok sayıda kişi de sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Jandarma karakolunda işkenceyle katledilen Güreşçi toprağa verildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin