Kamara Deresi’ne zehir akıtan tesise ceza 

featured
service

Haber Merkezi: Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Kamara Deresi, kırmızı akmaya başladı. Derenin kirlenmesinde, yakın bölgedeki bir fabrikanın neden olduğu ortaya çıktı. Tesise 500 bin lira ceza kesilerek faaliyetinin durdurulduğu bildirildi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Dere, aynı sorunla daha önce de karşılaştı. 40 gün önce böyle bir durum oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü konunun takipçisi oldu. Bugün de müdürlüğü bilgilendirdik. İncelemelerde bulunup nereden geldiğini bulmaya çalışacaklar. Daha önce bir firmaya yüklü miktarda ceza kesilmişti. Yine oradan olma ihtimali var.” dedi.

Yeni Yaşam’da yer alan habere göre, Marmaraereğlisi Belediyesi Çevre Müdürü Ozan Deniz de “İki ihtimal var ya atık su deşarjı var ya da başka bir maddenin PH düşüklüğü değerin suya salınımıyla buradaki kirliliğin karışmasıyla oluşan bir renk. Kesinlikle bir kirlilik var. Zaman zaman bize şikayetler geliyor. Biz de değerlendiriyoruz. Bunun içindeki kimyasal maddeler denize ulaştığında martılar ve diğer hayvanlar zarar görecektir. Bitki örtüleri zarar görecektir” dedi.

Marmaraereğlisi Çevre Gönülleri Derneği Başkan Yardımcısı Özgür Aksun ise “Sanayiden gelen atıklar burada denize boşalıyor. Burada insanlar yaşıyor ve denize giriyor. İnsan sağlığı ve denizdeki canlılar için tehlike oluşturuyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün yaptırımlarının caydırıcı olmadığını düşünüyorum. Bu sanayilere ivedilikle işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz, kapatılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Kamara Deresi’ne zehir akıtan tesise ceza 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin