Komünist, Devrimci Basını Oku…Tavsiye Et

featured
service

Devrimci Demokrasi, okurlarına habere özgürce ulaşma, farklı siyasi anlayışların ve bakış açılarının farkında olarak, yeryüzündeki uluslararası ve ulusal planda yürüyen sınıflar mücadelesini kavrama ve tavır takınma olanağı sunacak bir yayıncılık ve demokrasi anlayışıyla yaklaşıyoruz.

Sınıflar mücadelesinin uluslararası proletaryanın saflarında tarafıyız. Olay, olgu ve verili durumlara, gelişmelerin örgüsü içinde geleceğe dönük olası yönelim ve sonuçlara ilişkin Sınıf bakış açısı ile yaklaşıyoruz. Sınıf mücadelesinde konum aldığımız, sosyalist devrimci zeminde farklı halk sınıf ve tabakalarının temsiliyetlerinin ve sözcülerinin bulunduğuna işaret ederek bu kesimlerin söz ve eyleminin bilinmesi, değerlendirilmesi, neden.sonuç bağlantısı içinde yaşamdaki karşılığının bilince çıkarılmasından yanayız.

Varlığını, başkalarının varlığını örtbas ederek, gizleyerek ve inkar ederek sürdürme anlayışını ideolojik politik özgüvensizlik ve demokrasi anlayışının yetersizliği olarak kavrıyoruz. Siyasal özgürlükleri, burjuvazinin seçim vaadi gibi kendi iktidarından sonra en geniş kesimlere kırmızı kurdeleli bir paket olarak bahşedeceklerini dile getiren ancak siyaset yasakçılıkları ve inkarcılık üzerine tek atlı bir kulvar da yarışmayı kendi için şimdilik daha emin bulanların aksine kitlelere farkına varın, öğrenin, kıyaslayın ve bilince çıkararak tavır oluşturun diyoruz.

Basında tekelin ve sansürün egemen sınıflar yararına devletin yasakçılığı ile Sosyalist ve Demokrasi güçlerinin sesini kesme, kısma hedefiyle geliştirildiği günümüzde Sosyalist Devrimci Basın dayanışması mevzimiz olmalıdır. Bu anlayışla okurlarımızın dışımızdaki devrimci anlayışların yayın organlarına ulaşabilmesi için adreslerine/linklerine yer veriyoruz.

Siyasal gerçekleri açıklama ve devrimci mücadelenin sesi olma anlayışındaki tüm Sosyalist, Devrimci, Demokratik basın kuruluşlarına dayanışma, ilkeli eylem birliktelikleri ve başarılar dileklerimizi iletiyoruz.

Devrimci Demokrasi Yayın Kurulu

Komünist, Devrimci Basını Oku…Tavsiye Et

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin