1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. KPSS iptal edildi!

KPSS iptal edildi!

featured
service

Haber Merkezi: Yeni ÖSYM Başkanı Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı.

Ersoy, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini açıkladı.

NE OLMUŞTU

Ankara merkezli Yediiklim Yayıncılık’ın deneme kitapçıklarında yer alan yaklaşık 30 sorunun 31 Temmuz’daki KPSS’de sorulduğu iddia edilmişti. Bu iddialar üzerine harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu (DDK); Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) müfettiş göndererek inceleme başlatmıştı. DDK’nın iddialar konusunda suç duyurusunda bulunması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da “sahtecilik”, “kamu aleyhine dolandırıcılık” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından soruşturma açmıştı.

Yeni ÖSYM Başkanı Ersoy oldu

İddiaların ardından ÖSYM Başkanlığı görevinden alınan Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu atamaya ilişkin kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oladuktan sonra doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

KPSS iptal edildi!
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin