Kübalı bilim adamları, COVID-19 sonrası akciğer koşullarında kök hücrelerin kullanımını araştırıyor

featured
service

HAVANA (Sputnik) – Küba Hematoloji ve İmmünoloji Enstitüsü’nden (IHI) uzmanlar ve araştırmacılar, akciğer lezyonlarını, hastalıktan iyileşen kişilerde otolog kök hücreler (hastanın kendi vücudundan) kullanarak tedavi etmek için bir proje üzerinde çalışıyorlar. COVID-19.27 Nisan’da Küba Devlet Başkanı Miguel Díaz-Canel tarafından COVID-19 salgınıyla yüzleşme konularında tavsiyelerde bulunan bilim adamları ve uzmanlarla yapılan toplantıda, IHI direktörü Dr. Bu muamelenin, Küba Başkanlığı’nın internet sitesi doğrulandı. Dr. Macías’a göre, bu çalışmanın amacı, otolog kök hücrelerle tedavinin güvenlik profilini tanımlamak ve tedavinin güvenli olduğu kanıtlanan klinik etkinliğini değerlendirmeyi amaçlamaktadır, yan etkiler yoktur ve etkili olmuştur. COVID-19 sonrası akciğer yaralanmalarının altı ayda% 50’den fazla tedavisi.Bilim adamı, yeni SARS-CoV-2 koronavirüsün bir sonucu olarak akciğer hastalığı olan kişilerde kök hücrelerin uygulanmasıyla , çalışmaya sunulan iyileşmiş hastalarda inflamatuar biyobelirteçlerin azaldığını, solunum fonksiyonunun ve akciğer lezyonlarının iyileştiğini vurguladı .

BilimKanser ve COVID-19 ile mücadele: bilim adamları kök hücreler üzerine iddiaya giriyor20 Ekim 2020, 11:17 GMTBaşkanlığın web sitesinde yayınlanan metin, otolog kök hücrelerle tedavi edilen hastalar ile steroid alan diğer hastalar arasında bir karşılaştırma içeren klinik araştırmanın, steroid tedavisinin daha az etkili olduğunu ve klinik durumun komplikasyonları ile advers reaksiyonlara neden olduğunu gösterdiğini de vurgulamaktadır. IHI müdürü , adanın merkezindeki Villa Clara Tıp Bilimleri Üniversitesi’nin Rejeneratif Tıp Birimi ile birlikte klinik araştırmanın II. Aşamasının hazırlandığını duyurdu .Araştırmanın bu ikinci aşamasında, COVID-19’dan iyileşen, steroid tedavisine veya solunum rehabilitasyonuna yanıt vermeyen inflamatuar akciğer lezyonları olan hastalar dahil edilecektir.Küba başkanının bilim adamları ve uzmanlarla yaptığı toplantıda, COVID-19’un neden olduğu pnömoni teşhisi için göğüs röntgeni ve BT taramalarını değerlendirmek için yapay zeka kullanımına ilişkin bir araştırma da sunuldu.

Küba’daki epidemiyolojik durum

Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından sağlanan son rakamlara göre, Küba’da 103.524 pozitif COVID-19 vakası kaydedildi ve salgının geçen yılın Mart ayında ilan edilmesinden bu yana 604 ölüm bildirildi.UluslararasıKüba ve COVID-19’a karşı 4 aşısı: “Savaş değil, dayanışma ülkesi ihracatçı ülke”18 Aralık 2020, 14:31 GMTŞu anda, 4.392’si şüpheli, 13.013’ü gözetim altında ve 5.402’si doğrulanmış, 5.322’si stabil klinik evrimle rapor eden 22.807 hasta kabul edilmektedir ve 80 kişi yoğun bakım odalarında, 41’i kritik durumda ve 39’u ağır durumda tedavi edilmektedir.Şimdiye kadar 97.462 etkilenen kişi kurtarıldı .

Kübalı bilim adamları, COVID-19 sonrası akciğer koşullarında kök hücrelerin kullanımını araştırıyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin