LC Waikiki işçileri direnişte

featured
service

Haber Merkezi: Hakları için mücadele eden LC Waikiki işçileri, Esenyurt’ta bulunan depoda eylem başlattı.

Gasp edilen hakları için eylem yapan LC Waikiki Esenyurt deposunda işçiler Kod 46’dan işten atıldı. Limter-İş ve Sosyal-İş üyesi işçiler, sabahın erken saatlerinde LC Waikiki’nin merkez deposu önünde direnişe geçti. 

Taşeron firmasının değiştirilmesini, çalışma koşullarının düzeltilmesini, promosyonların ödenmesini, maaşlarının yükseltilmesini isteyen işçiler, kendi işleri dışında dayatılan angarya işleri yapmak istemiyor.

Limter İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, kamuoyuna seslenerek işçilerin tüm haklarının gasp edildiğinin altını çizdi ve şu çağrıyı yaptı: “Emekçi kamuoyunu LC Waikiki mağazaları önünde eylem yapmaya, LC Waikiki mağazalarından alışveriş yapmamaya çağırıyoruz. İşçi arkadaşlarımızın işe alınması için başlattığımız direnişe herkesi davet ediyoruz. Dayanışmaya çağırıyoruz.”

KOD 46 NEDİR?

Sendikaların tepkilerine rağmen kaldırılmayan bu kod ;İşçinin, işverenin güvenini kötüye kullanmak, hırsızlık yapmak, işverenin meslek sırlarını ortaya atmak gibi doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunması’ anlamı taşıyor

LC Waikiki işçileri direnişte

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin