1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Ludwigsburg ’da Farklı Kültürlerin Yer Aldığı Sokak Festivali

Ludwigsburg ’da Farklı Kültürlerin Yer Aldığı Sokak Festivali

featured
service

Ludwigsburg ’da, 25 Haziran tarihinde 33 derneğin ortaklaşmasıyla Sokak Festivali düzenlendi. Bir çok göçmen derneğide katılım sağlayarak lezziz mutfağını sergilediler. Bölge alanında tanınmış müzisyenleri ve derneklerin sanatçılarını iki sahnede ağırlayan etkinlik coşkulu anlar yaşattı. Srilanka, Türkiye, Kürdistan, Yunanistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Polanya, İtalya, Afrika, Asya’dan birçok ülkeden göç eden dernekler güzel bir görüntü sağladılar ve gelen binlerce misafirlere dostluğu ve dayanışmayı yaşattılar.

Bir gün süren sokak festivali derneklere manevi ilişkilerin yanısıra önemli maddi katkılarda sunuyor. Bir çok dernek iyi hazırlandığında burada elde ettiği maddi kazanım sonrası hatırı sayılı bir bütçe elde ederek derneksel faaliyetlerini geliştirebiliyor.
Bu özellikle bizim gibi derneklere ciddi kazanımlar sağlıyor.
Derneğimiz 1979 dan beri faal ve sürekli bu tür etkinliklere organizede güç vermektedir. Ludwigsburg Ve çevresi Türkiyeli İşçi ve Gençlik derneği olarak bu Sokak Festivali etkinliğine bir çok yeniliği katmıştır. İlk Adana Kebap, Döner Kebap, Grill, Cocktail bar vb tüm mutfak zenginlikleri katmıştır. Dersimspor, Alevi derneği olmak üzere bir çok dernek bu yönleri bizden öğrenerek organizeye katılmıştır. Yine sahneye Anadolu’nun renklerini bizler hep taşıyorduk. Özellikle son 10 yıldır çizgimizi adım adım yok eden anlayış bu tür festivalleride mutfak emeğine kadar gerileterek, toplum içinde kayde değer hiçlikle sınırladılar.


Her alanda yenilik ve eskinin değerlerini ileri taşıyan anlayışı burda da başlattık.
Şüphesiz geçmiş envanter ve yapıyı oluşturana kadar yeni yeni örgütlediğimiz bu etkinliklerde eksiklikler görülecektir. Bu etkinlikte de görüldü. Ama çevremizin el birliğiyle desteği sonucu mutfak, cockteyl bar, eğlence, sohbet ve bir çok noktada çok başarılı ve renkli bir stand oluştu.
Her bir emek ve değer katan insanımızın yüreğine ve bilincine sağlık. İnisiyatif geliştirerek olumsuz süreci olumluluğa çeviren her ferdimizin bilincine sağlık. Güler yüzü ve derin sohbeti standımıza katanlara binlerce teşekkürler.

Evlerde hazırlık yaparak katkı sunan, standlarımızda çalışanların emeğine şan şeref olsun…
Her yanıyla Multi-Kulti-Paritätverein sizlerle güçlenecek. Her katkı sunan bu derneğimizde emeğiyle anılacak. Tüm çevremize teşekkürler ve sağlık diliyoruz.

Ludwigsburg ’da Farklı Kültürlerin Yer Aldığı Sokak Festivali
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin