1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Manipur merkezli 5 RPF militanı Myanmar Ordusu tarafından polise teslim edildi

Manipur merkezli 5 RPF militanı Myanmar Ordusu tarafından polise teslim edildi

featured
service

RPF gerillaları derhal polis tarafından açıklanmayan bir yere götürüldü ve üst düzey yetkililer tarafından sorgulanıyor.

Myanmar Army bordering India  | Photo: Representative Image

Hindistan sınırındaki Myanmar Ordusu | Fotoğraf: Temsili Resim

Yetkililer, Myanmar Ordusu’nun Çarşamba günü yasadışı Halk Kurtuluş Ordusu’nun (PLA) kardeş kanadı olan yasaklı Devrimci Halk Cephesi (RPF) kıyafetinin beş hardcore kadrosunu Manipur Polisine teslim ettiğini söyledi.

Adının açıklanmaması koşuluyla konuşan bir polis yetkilisi, Manipur merkezli beş RPF militanını taşıyan özel bir uçağın Çarşamba sabahı Imphal havaalanına indiğini ve aşırılık yanlılarının daha sonra eyalet polisine teslim edildiğini açıkladı.

RPF gerillaları derhal polis tarafından açıklanmayan bir yere götürüldü ve üst düzey yetkililer tarafından sorgulanıyor. Polis, bu isyancıların herhangi bir olaya karışıp karışmadığını henüz doğrulamadı.

Kaynaklar, liderleri Devani liderliğindeki beş RPF kadrosunun, geçen yıl Ağustos ayında Myanmar’ın kuzeybatısındaki Sagaing bölgesindeki Monywa’da Myanmar ordusu tarafından yakalandıktan sonra bazı rahatsızlıklar için bir Myanmar hastanesinde tıbbi tedavi sağlandığını belirtti.

13 Kasım’da, PLA ve Manipur Naga Halk Cephesi’nin en ölümcül ortak terör saldırısında Albay Viplav Tripathi ve Assam Tüfekleri’nden dört jawan Myanmar sınırındaki Churachandpur bölgesinde vuruldu. Albay Tripathi’nin eşi ve 9 yaşındaki oğlu da saldırıda öldü.

Kaynak:freepressjournal.in

Manipur merkezli 5 RPF militanı Myanmar Ordusu tarafından polise teslim edildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin