Mem Ararat’ın konseri de “kamu güvenliği” gerekçesiyle yasakladı 

featured
service

Haber Merkezi: Faşist devlet diktatörlüğün yaşadığı ekonomik ve siyasi kriz, klikler arası dalaşmalar son süreçte hız kazanmışken, bir çok Kürt ve muhalif sanatçının konserlerinin yasaklanması devlet dümeninde yaşanan krizleri kitlelerin gözünden uzaklaştırmak ve milliyetçi-muhafazakar kesimlere “ayaktayız” mesajı verme anlamı taşımaktadır.

Aynur Doğan, Niyazi Koyuncu, Apolas Lermi ve Melek Mosso’nun konserlerinin iptal edilmesinin ardından Kürt sanatçı Mem Ararat’ın da Bursa konseri iptal edildi.

Ziz Müzik tarafından yapılan açıklama Valiliğin konseri ‘kamu güvenliği’ gerekçesiyle iptal ettiği ifade edildi.

Ziz Müzik tarafından yapılan açıklamada şunla kaydedildi:

“Müziğe ve sanata yönelik engeller devam ederken 29 Mayıs tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Mem Ararat konseri ‘kamu güvenliği’ gerekçesiyle iptal edilmiştir.

Konsere 3 gün kala tüm hazırlıkların tamamlandığı, biletlerin tamamının tükendiği konserimizin iptal kararı bu sabah itibarıyla bizlere ulaşmıştır.

Müzik, sevgiyi ve özgürce bir arada yaşama duygusunu artırır. Ancak son günlerde yaşanan konser iptallerinden dolayı derin bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Alınan kararlar toplum açısından kaygı vericidir.

Şarkılarımızı her dilde söylemeye, sevgimizi sanat ve müzikle büyütmeye ve sevgiyle kucaklaşmaya devam edeceğiz.”

Mem Ararat’ın konseri de “kamu güvenliği” gerekçesiyle yasakladı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin