‘MEM’ Belgeseli üzerine

featured
service

Tarihsel / Toplumsal Belleğin oluşumunda sanatın dili en güçlü yoldur. Demokratikleşmenin bedellerle gerçekleştirildiği bir coğrafya’da doğanlar. Ermeniler ve Rumlar gibi ‘yitik ülke’ çocukları ile benzer ‘kaderlere’ gözlerini açtıkları ilk günden, içlerini dolduran bir ağıt gibi nennilerle büyüdüler.

Bugün Dersim’de gerçekleşen soykırımlara, katliamlara direnmiş bir halkın aidiyetinin sorumluluğu; insana, ülkeye, doğaya, kültür ve inanca sahiplenmekten geçtiğinin bilincine dayanır.

‘’MEM’’ belgeseli, bu kolektif hafıza çalışmaları için yaratılan ve yaratılacak olan geceye düşen yıldızlar gibi yol gösterici, öncü eserlerdendir. Geleceği geçmişlerinden damıtılarak kazanılacak olanların ilgisini hakkediyor bu nedenle.

Yönetmenliğini Hasan Sağlamın yaptığı ‘’MEM’’ adlı belgeselin 22Mayıs 2022 Pazar günü saat 14.00 da Mehmet Çapan’ın katılımı ile galası gerçekleştirilecektir. ‘’Daye-daye, Baba Duzgın, Mezela Seyde mı, Apo Sıleman’’ gibi çok değerli eserlerin bestecisi MEM ile buluşma Filmforum NRW(Bischofsgartenstrasse1, 50667 Köln’de gerçekleşiyor.

Almanca altyazıyla sunulan belgeselin biletleri Gala Müzik Köln ve Lily Restauran Köln den edinilebilir.

Yapım/Organizasyon Hasan Sağlam

Afiş Nedim Aday

‘MEM’ Belgeseli üzerine

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin