Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde yemekten zehirlenmeler protesto edildi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, özelleştirilen yemekhanede ve yurtta yemekler sonucu zehirlenen arkadaşları için kampüste masaya vurma eylemi yaptı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri cuma günü özelleştirilmiş yemekhanede ve yurtta verilen yemekler sonucu zehirlenen arkadaşları için Bomonti ve Fındıklı kampüslerinde 1 dakika boyunca masaya vurarak tepki gösterdi.

Öğrenciler, “Şu ana kadar hiçbir zaman yemekhanelerimizde zehirlenme gibi bir durumla karşılaşmamıştık, yemekhanenin özelleştirilmesi sonrasında zehirlenme vakalarının çıkması elbette ki tesadüf değildir. Arkadaşlarımızın gıda zehirlenmesi geçirmesi ve bu olayın üzerinin kapatılmaya çalışılmasını asla kabul edemeyiz. Bu süreçte kayyum rektör handan inci, zehirlenen öğrenciler hakkında açıklama yapmak yerine yalnızca sosyal medyadan yemekhane sorununa dair soru soran üniversitelilerin hesaplarını engellemekle yetindi. Bir araya gelişimizi engellemeye çalıştı. Bizler bu soruşturmanın peşini bırakmayacağız.” dedi. (Kaynak: EVRENSEL)

Önceki İçerikNetanyahu: Hamas’a yanıtımız Orta Doğu’yu değiştirecek
Sonraki İçerikFHKC’nin Aksa Tufanı Bildirisi