1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. MKP dava tutsakları Balaç ve Yıldırım’a destek açlık grevine başladı

MKP dava tutsakları Balaç ve Yıldırım’a destek açlık grevine başladı

featured
service

Haber Merkezi: Faşist diktatörlük 15 temmuz darbe girişimini fırsata dönüştürüp, binlerce insanı hukuksuz bir şekilde KHK’lar ile işinden etti. Birçok insana davalar açıldı, tutuklandılar.

Ankara Yüksel Caddesi’nde ”işimi geri istiyorum” eylemlerine katıldıkları için gözaltına alınan ve hukuksuz bir şekilde tutuklanan Sibel Ballaç ve Gökhan Yıldırım adil yargılanma talebiyle başlattıkları Ölüm Orucu direnişinin 200’lü günlerini geride bıraktılar.

Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde bulunan MKP (Maoist Komünist Partisi) dava tutsaklarının, adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım’ın taleplerinin kabul edilmesi amacıyla bugünden itibaren üç günlük destek açlık grevine başladıkları öğrenildi.

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) işinden ihraç edilen memur, öğretmen ve akademisyenlerin, Ankara’daki Yüksel Caddesi’nde gerçekleştirdikleri “işimi geri istiyorum” eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan ve adil yargılanma talebiyle başlattıkları ölüm orucu direnişinde olan Gökhan Yıldırım 216, Sibel Balaç ise 222’nci günlerinde. Maoist Komünist Partisi dava tutsaklarının 29-31 Temmuz 2022 tarihlerinde üç günlük (3) destek açlık grevine başladıkları öğrenildi. 

MKP dava tutsakları aileler aracılığıyla yaptığı açıklamada, ”Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım’ın 222 günü geride bırakan ölüm orucuna başlama talepleri olan ’adil yargılanma’ taleplerinin kabul edilmesi, hapishanelerde artan saldırı ve hak gasplarının son bulması amacıyla; talepleri talebimizdir diyor siper yoldaşlarımızla dayanışma amacıyla 3 günlük destek açlık grevine başlıyoruz. Devrimci kamuoyunun Sibel ve Gökhan’ın hukuki ve insani olan bu talebine sessiz kalmaması ve dayanışmayı yükseltmesi gerekmektedir” denildi.

MKP dava tutsakları Balaç ve Yıldırım’a destek açlık grevine başladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin