1. Haberler
  2. EMEK
  3. Muğla’da Kürt işçilere saldırı

Muğla’da Kürt işçilere saldırı

featured
service

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Kumluova mahallesinde sera işçiliği yapan Mardin’li aile, 20 kişilik faşist grup tarafından saldırıya maruz kaldı.

Saldırıya uğrayan Abdulhalim Yavuz, 28 Haziran saat 18.00 civarlarında yeğeni Resul Yavuz’un işten çıktığı esnada bir grubun yol istemesi üzerine tartışmanın yaşandığını söyledi. Yavuz,  “Yeğenim yol uçurum kenarında, daha fazla yol veremezmiş. Biraz daha ilerlerse uçuruma düşeceğini söylemiş. Tartışma sırasında bir kişi, tehdit ederek telefonla birilerini çağırmış.  Aralarında Kumluova mahalle muhtarının da olduğu 15 kişiye yakın bir grup daha gelmiş” dedi.

Daha sonra kendisi ve kardeşi ile birlikte tartışmanın olduğu yere gittiğini dile getiren Yavuz, “Gittiğimizde yeğenim kanlar içinde oturuyordu. Onlar da ellerinde satır, bıçak ve sopalarla bekliyordu. Niye yaptıklarını sorduğumuzda bize de saldırmaya başladılar. Kürt olduğumuz için bizi buradan göndermek istiyorlar.  Tartışma sırasında da sürekli bizi istemediklerini söyleyerek, küfür ve hakaret ettiler” diye belirtti.

Yolun aşağısında bulunan su kenarına dövüle dövüle götürüldüklerini belirten Yavuz, “15- 20 dakikanın ardından jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Çok rahat davrandılar. Bizi hastaneye götürdüler. Her yerimizden yara aldık. Hastaneden rapor istedik raporu bize değil, jandarmaya vereceklerini söylediler. Olayla ilgili şikayette bulunduk” ifadelerini kullandı.

Muğla’da Kürt işçilere saldırı
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin