1. Haberler
  2. HABER ARŞİVİ3
  3. Nilüfer Müzik Festivali’ne konaklama ve alkol yasağı getirildi 

Nilüfer Müzik Festivali’ne konaklama ve alkol yasağı getirildi 

featured
service

Haber Merkezi: Yaz aylarının başlamasıyla birlikte birçok kentte kermes ve festivaller organize ediliyor. Bu sene ise valilikler ve kaymakamlıklar farklı bahanelerle festivallere yasaklar getirdi.

Bursa’da 6. Nilüfer Müzik Festivali’nde konaklama ve alkol satışı Kaymakamlık kararıyla yasaklandı, müzik kısıtlaması getirildi.

Bu sene 6. düzenlenecek Nilüfer Müzik Festivali hazırlıkları tamamlandı. Festival 2-3-4 Eylül tarihlerinde Balat Ormanı’nda organize edilecek. Ancak Kaymakamlık tarafından festivale alkol satışı ve kamp yasağı getirildi. Kaymakamlık tarafından alınan kararda müzik yasağının da 01.00 itibariyle geçerli olduğu hatırlatıldı.

Nilüfer Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, 2-3-4 Eylül 2022 tarihlerinde Nilüfer Balat Atatürk Ormanı’nda yapılması planlanan festivale gece konaklaması ve alkol satışına müsaade edilmeyeceği belirtildi. Açıklamada, Eğlence Yerlerinde Müzik ve Yayınları Konulu Genelgeye atıfla şu ifadeler kullanıldı: “Müzik yayının saat 01.00 saatini geçmemesi kaydıyla söz konusu etkinliğin yapılması hususunu bilgi ve gereğini arz ederim.”

Nilüfer Müzik Festivali’ne konaklama ve alkol yasağı getirildi 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin