1. Haberler
  2. HABERLER
  3. Nusaybin’de ev baskını esnasında işkence

Nusaybin’de ev baskını esnasında işkence

featured
service

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı kırsal Marînê (Marin) Mahallesi’de sabah saatlerinde jandarma tarafından ev baskınları düzenlendi.

Düzenlenen baskında Abdulkerim Aslan ile kardeşi Rıdvan Aslan’ın evlerinde olmaması gerekçesiyle ailelerine işkence uygulandı.

Baskında gözaltına alacakları Rıdvan Aslan’ın evde olmaması bahanesiyle 15 yaşındaki oğlu S. Aslan, Abdulkerim Aslan’ın evde olmaması gerekçesiyle ise eşi Gülperi Aslan ve evde misafir olarak bulunan Nergiz Okan işkence ile gözaltına alındı.

Abdulkerim ile Rıdvan Aslan’ın annesi Hafsadı Aslan’a silah doğrultan askerlerin aile üyelerine küfür ettiği belirtildi. İşkence anını anlatan anne Aslan “Biz ne yaptık ki? Çocuklarımızı öldürdüler. Bana silah doğrulttular, bize küfürler ettiler. Evi darmadağın ettiler. Çocuklarımıza işkence uyguladılar. Bunlar dinsiz, imansız” şeklinde konuştu.

Gözaltına alınanların yakını Zekiye Aslan ise, “15 yaşındaki çocuğun ağzından kanlar akana kadar işkence ettiler. Bu insanlık mıdır? Biz kendimizi onların üstüne atınca bize de vurmaya başladılar, bize küfürler etmeye başladılar. Bu devlet işi değil. Allah hakkımızı bırakmasın. Bizden ne istiyorlar” dedi.

(Yeni Yaşam)

Nusaybin’de ev baskını esnasında işkence
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin