Ocak ayında 26 kadın katledildi

featured
service

Haber Merkezi: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun ocak ayı verilerine göre, 26 kadın katledildi, 28 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), erkek şiddetine dair Ocak 2022 raporunu açıkladı. Rapora göre, geçen ay 26 kadın katledildi, 28 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Kadınların en yakınlarındaki erkekler tarafından katledildiği belirtilen raporda, 26 kadından 13’ünün hangi bahaneyle katledildiği tespit edilemediği, 11’inin ise boşanmak istemesi, barışmayı, ilişkiyi reddetmesi gibi hayatına dair karar almak istediği için katledildiği aktarıldı.

Raporda, Ocak ayı verilerine dair şu bilgi yer aldı: “26 kadının 13’ü eşi, 5’i tanıdık, 3’ü eskiden tanıştığı, 2’si oğlu, 1’i akrabası ve 1’i birlikte olduğu erkek tarafından öldürülmüştür. Kadınların 1’inin faille olan yakınlığı tespit edilemedi. Kadınların 15’i evinde, 4’ü sokak ortasında, 2’si iş yerinde, 2’si arabada, 1’i ise restoranda öldürülmüştür. Kadınların yüzde 58’i evlerinde yaşamını yitirdi. Bu ay öldürülen kadınların 13’ü ateşli silahlarla, 7’si kesici aletlerle, 3’ü boğularak, 3’ü darp edilerek öldürüldü.” 

Ocak ayında 26 kadın katledildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin