1. Haberler
  2. GENÇLİK
  3. Öğrenciler sokaklardaydı: “Kaza değil, cinayet”

Öğrenciler sokaklardaydı: “Kaza değil, cinayet”

featured
service

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Işıklı Kız KYK Yurdu’nda asansör düşmesi sonucu Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesinin ardından KYK yurtlarındaki protestolar devam etti.

Birçok kentte düzenlenen protesto gösterilerinde KYK yurtlarındaki yaşanan benzer sorunlarda gözler önüne serildi. Çanakkale’de KYK yurtlarının avlularında yaşamını yitiren arkadaşları için bir araya gelen öğrenciler, “Korkma korktukça sıra sana gelecek”, “Burdayım haklıyız, gitmeyeceğiz”, “Rahat uyu kardeşlerin seninle”, “Zeren bizim kız kardeşimiz” sloganları atarak, KYK avlularında protestolarını sürdürdü.

Dersim’de Munzur Üniversitesi öğrencileri de akşam saatlerinde KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda oturma eylemi̇ yaptı. Atatürk Mahallesi’nde bulunan KYK Kız Yurdu A ve B Blok önünde bir araya gelen öğrenciler ihmale tepki göstererek öğrencilerin koşullarının düzeltilmesini istedi. Eylemde “İhmal değil cinayet” ve “Katil KYK” sloganları atıldı. 

Yurt müdürü yuhalandı

KYK Sinop Seyyid İbrahim Bilal Öğrenci Yurdu’nda ise öğrencilerin Zeren Ertaş için protesto eylemi düzenlendi. Eylemde konuşma yapan yurt müdürü öğrenciler tarafından yuhalandı.

Eylem yapan bir grup öğrenciye seslenen yurt müdürü akıllara zarar bir ‘nasihat’ verdi. Öğrencilerin hayatını hiçe sayan yurt müdürü, “Korkuyorsan, çakılacağını düşünüyorsan binme o zaman asansöre” diye konuştu. 

Öğrencilerden “Ne demek binme ya!” sözleriyle tepki alan müdür daha sonra yuhalandı.

Baba Ertaş, devlete güvenim kalmadı

Asansör katliamında hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın babası Akın Ertaş, kendisini ziyaret eden Aydın Valisi Yakup Canbolat’a “Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı” dedi.

Öğrenciler sokaklardaydı: “Kaza değil, cinayet”
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin