Öldürülen IŞİD çetelerin üzerinde TSK’ye ait silahlar çıktı 

featured
service

Haber Merkezi: Eyn İsa’ya yönelik saldırılara karşılık veren QSD, çatışmalarda 5 çetenin öldürüldüğünü ve çok sayıda cephaneliğin ele geçirildiğini açıkladı. Öldürülen çetelerin üzerinde ise TSK’ye ait silahlar çıktı.

Rojnews’in haberine göre işgalci Türk devleti ve çetelerinin Eyn Îsa’ya yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yapan QSD Basın İrtibat Merkezi, 5 çetenin öldürüldüğünü ve çok sayıda cephaneliğin ele geçirildiğini söyledi. QSD savaşçılarının meşru savunma kapsamında saldırılara karşılık verdiğine dikkat çekilen açıklamada, sabah saatlerinde Mişêrfe ve Cehbel köylerine yapılan saldırıya QSD güçlerinin karşılık vermesi üzerine yoğun çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Çatışmalara ilişkin görüntülerin daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilen açıklamada, çatışmalarda 5 çetenin öldürüldüğü ve çok sayıda cephaneliğin ele geçirildiği vurgulandı. Öte yandan çetelerin saldırısında 2 yurttaşın şehit olduğu 7’sinin de yaralandığı kaydedildi.

Açıklamanın sonunda şunlar kaydedildi: “İşgalci Türk devleti Hesekê’de cezaevine yönelik DAİŞ saldırılarıyla eş zamanlı olarak bölgeye yönelik saldırılarını arttırdı. Güçlerimiz meşru savunma kapsamında saldırılara karşılık vermeye devam edecek. Bölgede güven ve istikrarın tesis edilmesi için DAİŞ hücrelerine yönelik operasyonlarını sürdürecektir.”

Öte yandan çeteler Hesekê’de Hapishanesi’ne yönelik yapılan saldırıyla eş zamanlı Eyn İsa’ya da saldırmıştı. Eyn İsa’da QSD tarafından ölü olarak ele geçirilen çetelerin üzerinde Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine kayıtlı silahlar ele geçirildi.

 

Öldürülen IŞİD çetelerin üzerinde TSK’ye ait silahlar çıktı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin