PARİS KATLİAMLARINA KARŞI, KÜRT DİRENİŞİNİN YANINDA, FAŞİZME VE EMPERYALİZME KARŞI OMUZ OMUZAYIZ!

featured
service

Haber Merkezi: Paris’te, Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne 23 Aralık’ta gerçekleştirilen silahlı saldırıda Emine Kara (Evin Goyi), Mir Perwer (Mehmet Şirin Aydın) ve Abdurrahman Kızıl katledildi.

Katliamın Fransız devletinin “yol vermesiyle” gerçekleştiğini belirten Demokratik Haklar Platformu ve Öncü Partizan Paris örgütlülüğü ortak bir açıklama yayımlayarak saldırılara karşı omuz omuza mücadele edeceklerini belirtiler.

DHP ve Öncü Partizan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Faşist Türk Devleti eliyle işlenen 1. Paris Katliamı’nın üzerinden tam 10 yıl geçti. Fransız burjuva yargısı cinayeti aydınlatmadığı gibi, ikinci katliamın önünü açan, deyim yerindeyse “yardım ve yataklık” suçu işledi. İkinci kez suç üstü oldu. 

1.Paris Katliamı’nın protesto hazırlığını yapan, içlerinde Kürt Kadın Hareketi ve Ulusal Özgürlük Mücadelesine ömrünü adamış Evin Goyi, sanatçı Mir Perver ve yurtsever Ape Abdurahman Kızıl alçakça katledilerek, Kürt Halkı ve dostlarına gözdağı verilmek istendi. Hiç şüphesiz bu katliamın birinci faili Faşist Türk Devleti, ikincisi ona “yardım ve yataklık” yapan emperyalist Fransa Devleti’dir..

Kürt Ulusu ve onun dostları birincisinde olduğu gibi, ikinci Paris katliamında da öfkelerini kuşanıp onbinlerin haykırışlarıyla meydanları, sokakları faşizmin ve emperyalizmin yargılandığı halk mahkemelerine çevirdiler. Sadece bir “ırkçı psikopatı” değil, ona tetik çektiren gerçek katil ve cellatları yargıladılar. 

Bizler, İbrahim Kaypakkaya yoldaşın komünist güzergahına bağlı mücadeleci mevzilenmemizin doğal bir gereği olarak, duruş ve yönümüzü, faşist sömürgeci Türk Devleti’nin işgal ve ilhakına karşı Kürt Ulusal Özgürlük Mücadelesinden yana koyan ideolojik destur ve politik kimliğimizle, Paris’te gerçekleşecek olan büyük protesto yürüyüşünde yer alacak, devrimci öfke seliyle cadde cadde akacağız. 

Bu onurlu devrimci öfke seline, kendine insanım diyen herkesi katılmaya, Kürt katili Türk faşizmi ve emperyalist Fransa Devleti’ne karşı birleşmeye çağırıyoruz.

-KAHROLSUN FAŞİST TÜRK DEVLETİ!

-KAHROLSUN EMPERYALİST İKİ YÜZLÜLÜK! 

-YAŞASIN EZİLENLERİN VE SÖMÜRÜLENLERİN BİRLİĞİ VE MÜCADELESİ!

-ŞEHİD NAMIRIN!

DEMOKRATİK HAKLAR PLATFORMU-PARİS

ÖNCÜ PARTİZAN-PARİS”

PARİS KATLİAMLARINA KARŞI, KÜRT DİRENİŞİNİN YANINDA, FAŞİZME VE EMPERYALİZME KARŞI OMUZ OMUZAYIZ!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin