1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Pembe Hayat, Eryaman-Esat davasının 22 Şubat günü görülecek duruşmasına çağrı yaptı

Pembe Hayat, Eryaman-Esat davasının 22 Şubat günü görülecek duruşmasına çağrı yaptı

featured
service

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, 2007 yılından beri devam etmekte olan, saldırıya uğrayan ve yerlerinden edilen trans seks işçilerinin adalet arayışı olan Eryaman-Esat davasının 22 Şubat günü görülecek duruşmasına çağrı yaptı

Pembe Hayat, Eryaman-Esat davasının 22 Şubat günü görülecek duruşmasına çağrı yaptı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, 22 Şubat günü görülecek Esat-Eryaman davasına çağrı yaptı.

Pembe Hayat’ın çağrı metni şöyle:

2007 yılından beri devam etmekte olan, saldırıya uğrayan ve yerlerinden edilen trans seks işçilerinin adalet arayışı olan Eryaman-Esat davasının bir sonraki duruşması 22 Şubat saat 14.30’da Ankara Adliyesi’nde görülecek.

Nefret suçlarına karşı önemli bir duruş ve hak arayışı olan bu davadan çıkacak hakkaniyetli bir karar LGBTİ+ hareketi ve trans mücadelesi tarihi açısından önemli bir kazanım olacaktır. Çetelere ve erkek egemen düzenin öldüren normlarına karşı verilen bu mücadelede herkesi adliyeye davayı desteklemeye davet ediyoruz.

2006 yılında Ankara Eryaman’da yaşayan 30 seks işçisi travesti ve trans kadına yönelik çeteler tarafından başlatılan sistematik saldırılar mahallede yaşayan travesti ve transların başka semt ve illere taşınmaya zorlanmalarına, yerlerinden edilmelerine neden oldu. Adalet arayışımız sürerken arkadaşımız Dilek İnce’yi aramızdan koparıp aldılar. İnsanları taşınmaya zorlayan, şiddet uygulayan, tehdit eden ve yerlerinden eden saldırgan çete üyelerinin kimlikleri trans kadınlar tarafından yaptıkları suç duyurusunda yer almasına rağmen yapılan şikâyetler sonuçsuz kaldı.

Bugün faillerin hak ettikleri cezayı alması, adaletin tesis edilmesi ve hakkın yerini bulması adına sizleri davayı takibe ve desteğe davet ediyoruz.

Kaynak:sendika.org

Pembe Hayat, Eryaman-Esat davasının 22 Şubat günü görülecek duruşmasına çağrı yaptı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin